Wpis z mikrobloga

Ktoś niżej pisał o wymianie tarcz i klocków, więc postanowiłem pochwalić się moją wymiana, która trwała kilka godzin. Bo musiałem wyczyścić cała piastę z rdzy i całego syfu, aż palców nie czułem po tej operacji:). Ale warto było, skończyło się bicie tarczy przy hamowaniu, tarcza zakładana na odtłuszczoną i suchą piastę. A oto efekt.
#samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja
Pobierz Wasky - Ktoś niżej pisał o wymianie tarcz i klocków, więc postanowiłem pochwalić się ...
źródło: comment_T9KIuMAy3dG9purIQYEJHFD9k1Gd8uyO.jpg
  • 28
@wezsepigulke: juz o tym wspomnieli, ale na piastę smaru nie dajemy chociażby dla tego, że później gwarancji mogą nie uznać.

@Wasky: tez niedawno zmieniałem sam i jeszcze czujnik zegarów dokupić żeby wszystko było ok. Teraz zero bicia :) współczuję tego #!$%@? między śrubami papierem bądź wiertarką i w tym momencie zazdroszczę tym którzy mają kolo na śruby a nie nakrętki :D
@Wasky: szlifierka kątowa plus tarczka ze szczotką drucianą i całą tą pracę wykonuję w czasie od jednej do trzech minut. Następnym razem zainwestuj w takie cudo ;)
@Recydywa: Spokojnie nie takie rzeczy ma mój ojciec :). Tylko że taka szlifierka kątowa z drucikiem może naruszyć strukturę piasty, ponoć. Może nie za pierwszym razem, ale tak robić raz po raz przy każdej wymianie, nie jest to raczej dobre dla piasty. Szczególnie jak ma się dużą średnicę tarcz. Z tego co się dowiedziałem to najlepiej używać szczotki mosiężnej lub właśnie papier o małej gradacji. Więc albo szybko albo dobrze, takie
@Wasky: ja Ci mówię jak mnie nauczyli starzy wyjadacze i jak robimy to w naszym warsztacie. Nigdy nie było problemu. Prędzej papier zmieni powierzchnię, bo tak działa, miękka szczotka druciana zbiera głównie miękką rdzę, trzeba by z premedytacją cisnąć, żeby zrobić ślad na piaście.
@Wasky: szlifierka czy tam wiertarka z druciakiem nic piaście nie zrobi, gorzej jak jakimś krążkiem jedziesz, ale też raczej się jej nic nie stanie. Bez tego to do dziś bym przy tej piaście siedział :D A z ciekawości co zakładałeś i do jakiego auta?