Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy Pewnie wszyscy słyszeliście, że oprócz kurczaka warto jeść np. wątróbkę. Ja jakoś nie mogłam się przekonać i dziś w końcu postanowiłam spróbować (zwłaszcza, że jest tania i w razie czego nie żal wyrzucić xd). Jak przygotować wątróbkę, żeby była dobra? Do garnka czy tam rondelka nalewamy trochę oliwy i smażymy na niej cebulkę, później dodajemy wątróbkę. Zalewamy to wodą tak, żeby mniej więcej zakrywało wszystko i dodajemy soli, pieprzu, można dodać pół kostki rosołowej. Przykrywamy żeby się troszkę zagotowało i później podnosimy przykrywkę, żeby woda odparowała. Warto dodać łyżkę śmietany, żeby sos był lepszy. No i voila, gotowe. Raz czy dwa w tygodniu warto zjeść zamiast kurczaka ;)

#dieta #silownia
  • 17
@Mikimoto: jeszcze jest bardziej kaloryczny sposób. Obtoczyć w mące i usmażyć. Niektórzy lubią robić ją na słodko, np z jabłkami i sosem żurawinowym. Ewentualnie sosem porzeczkowym. Zamiast zalewać wodą, można zalać czerwonym winem. Sposobów jest na prawdę wiele.
@Slim_Charles: do cebuli dajesz od razu jak się zeszkli, podsmażasz 2 minuty i od razu dodajesz wody, niech się dusi z 5 minut i później jak będziesz chciał zredukować wodę to też tak z 5 minut
Jak przygotować wątróbkę, żeby była dobra?

można dodać pół kostki rosołowej


@Mikimoto: to się trochę kłóci ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wątróbka najlepiej na maśle klarowanym, masła na bogato. Smażyć krótko, im więcej krwi zachowa tym lepiej. No i majeranek, dużo majeranku.
Ja robię bez cebuli, moja Mama dusi razem z cebulą, ale kiedyś podsmażała ją osobno, przez co wątróbkę posypywaliśmy taką mocno spieczoną na brąz. Niezbyt zdrowo,