Wpis z mikrobloga

@keyah: kupiłem rodzicom bodajże Zelmer JP1500. Robi to co do niej należy. Sok z np. pomarańczy jest mętny, z drobinkami miąższu. Mycie w miarę szybkie. Otwór na owoce mieści mniej więcej złączone dwa kawałki pomarańczy. Masz jakieś bardziej szczegółowe pytania to pisz, jeżeli będę znał odp to pomogę.
  • Odpowiedz
@keyah: Posiadam "poprzednią generację" i bardzo sobie chwalę, solidna rzecz. Jedynie do miękkich owoców średnio się to moim zdaniem nadaje ale nie wiem czy czymkolwiek na rynku jesteś w stanie sok z banana wycisnąć...
  • Odpowiedz
@keyah: ~3 lata. Generalnie największym plusem tego sprzętu jest to że robi sok prawie bez miąższu (z marchwi jest tak samo klarowny jak te jednodniowe ze sklepu), jak lubisz jak ci coś pływa w soku to niekoniecznie musisz tyle kasy w to pakować.
  • Odpowiedz
Hurom wymiata, serio! pływa jak chcesz, jak nie chcesz - przesuwasz sobie manetkę i nic nie pływa ;d banana może i nie wyciśnie tzn. mus się robi ale za to wszystkie inne twarde marchewki, buraki, kurczaki i ziemniaki :D cuda robi ;p tylko ja mam tego http://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-hf-2g ale to już burżu bo jest ze szczotkowanej stali, mój mężulo to snob ;p jak kogoś to nie obchodzi to są i wersje z obudową
  • Odpowiedz
@keyah: Polecam polskiej marki urządzenie MPM SlowJuicer. 400zł za wyciskarkę wolnoobrotową to bdb cena a co do jakości po kilku tygodniach użytkowania nie mam żadnych zarzutów. Wyciska ze wszystkiego - począwszy od cytrusów, jabłek, marchwi po buraki, seler, seler naciowy i natkę pietruszki.
+: salamandra_meksykanska
  • Odpowiedz
11 korzyści ze świeżo wyciskanych soków:
1. Przyswoisz wartości odżywcze w mgnieniu oka. Substancje zawarte w sokach trafiają do krwiobiegu w ciągu 15 minut i są przyswajalne prawie w 90%. A substancje zawarte w warzywach i owocach zjedzonych w całości? Trafiają do krwiobiegu po ok. 5 godzinach i są przyswajane w 20%. Spora różnica, prawda?

Dlaczego tak się dzieje? Układ pokarmowy musi doprowadzić wszystko, co zjemy, do formy półpłynnej. Do przyswojenia wartości odżywczych z marchewki organizm musi więc użyć dużej liczby enzymów, wytwarzanych przez wątrobę i trzustkę. Do przyswojenia soku z marchewki potrzebujemy nieporównywalnie mniej enzymów – więc nie obciążamy układu trawiennego.

Soki pozbawione są również... nierozpuszczalnego błonnika, który w całych owocach osłabia proces wchłaniania substancji odżywczych. W wyciśniętym soku pozostaje jedynie błonnik rozpuszczalny, który wspomaga działanie enzymów.
  • Odpowiedz