Wpis z mikrobloga

Dojeżdżając do skrzyżowania widzicie poniższy znak. Waszym zamiarem jest kontynuowanie jazdy drogą z pierwszeństwem. Włączacie kierunkowskaz? Mi się wydaje, że jadąc drogą z pierwszeństwem nie zmieniamy kierunku jazdy więc nie trzeba, ale nigdy nie mam pewności. #ruchdrogowy #kiciochpyta #pytanie
bianco86 - Dojeżdżając do skrzyżowania widzicie poniższy znak. Waszym zamiarem jest k...

źródło: comment_GUQuxg6qh6NEg2IkbYMK9imGmadIjKUy.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bianco86: Włączam. Tak samo na rondzie daję kierunkowskaz, jeśli zamierzam zjechać trzecim zjazdem.
Nie chodzi o przepisy, tylko o dawanie współuczestnikom ruchu wyraźny sygnał, co będę robił.

To jest bardzo ważne w przypadku poruszania się rowerem w ruchu drogowym, bo Janusze Krzyżówek i Rond gotowi przejechać rowerzystę pod byle pretekstem.
  • Odpowiedz
@bianco86: K---A ZNOWU TO SAMO.

Też tak macie często?
Chodzę i myślę o tym problemie co Ty przez kilka dni, nawet mi dwa konkretnie miejsca przyszły do głowy - w jednym wrzucam migacz, w drugim nie wrzucam. Nawet dzisiaj jechałem przez to miejsce i znowu myślę - wrócę do domu to napiszę na mirko, dowiem się w sumie jak jest.
Odpalam gorące - Twój wpis. Znowu to samo.
  • Odpowiedz
@bianco86: nie mogę edytować już więc dopisuję jeszcze wracając do tematu pytania:

Często taki znak można spotkać jadąc na przykład po drodze krajowej, gdzie ona jest oczywiście tą główną. Prosto i na prawo/lewo idą jakieś gównodrogi, gdzie skręca co setne auto więc Twoje pytanie mnie nie dziwi. Ale oczywiście: hurr kto Ci dał prawo jazdy, durr usuń konto xD Cały wykop, ja p------ę gdzie ja prokrastynuję xD

Warto byłoby dodać
  • Odpowiedz
@bianco86: ja p------e, najpierw przeczytałam wpis, a potem musialam sprawdzić, czy aby na pewno nie masz różowego paska kolo nicku. Nie rozumiem, jak logicznie myślący człowiek, który ma prawko (i na dodatek jeździ autem), może nie ogarniać tego, że kierunkowskaz włącza się przy SKRECANIU (głównie). Nie dając kierunku, sugerujesz jazdę prosto i osoba z naprzeciwka może zacząć jechać prosto/ w prawo i JEB. Wiadomo, że będzie jej wina, ale chyba
  • Odpowiedz