Wpis z mikrobloga

@sroka22: Piszesz, że mnie rozumiesz ale jednak ciągle idziesz w zaparte. Ja powtarzam, wiem że skręcam w prawo mam obowiązek włączyć kierunkowskaz, jednak moje rozważania nie dotyczą przepisów a logiki. Musisz przyznać, że dla innych kierujących to czy jadę prosto czy w prawo nie ma żadnego znaczenia a jeżeli tak to po co mam muszę dawać kierunkowskaz? Ta odpowiedź jest również dla @Mamoniowa:
  • Odpowiedz
Musisz przyznać, że dla innych kierujących to czy jadę prosto czy w prawo nie ma żadnego znaczenia a jeżeli tak to po co mam muszę dawać kierunkowskaz

@bianco86: Ma to znaczenie dla tego za Tobą, który jedzie prosto. Wie że powinien spodziewać się hamowania.
  • Odpowiedz
@bianco86: dokładnie @void1984 Ci wytłumaczył. Robi to różnice. Jechałeś kiedyś za idiotą, który jedzie i np. nagle włącza kierunek i skręca? Ty chcesz grać jeszcze większego i go nie włączać..
  • Odpowiedz
Jechałeś kiedyś za idiotą, który jedzie i np. nagle włącza kierunek i skręca?

@sroka22: Typowy idiota robi jeszcze inaczej - skręca i dopiero w trakcie włącza kierunkowskaz.
  • Odpowiedz
@void1984: tacy też są ;d Mam nadzieję, że @bianco86 zrozumie, że jest zagrożeniem na drodze i pójdzie na kurs doszkalający. Każdy popełnia błędy ale bez przesady, to o czym on gada, o co się pyta to już przegięcie..
  • Odpowiedz
@void1984: To już też było rozważane. Brak kierunkowskazu zakłada konieczność ustąpieniu pierwszeństwa autom z prawej więc jest to wariant wariant, gdzie jadący za mną powinien spodziewać się hamowania. Jadąc z kierunkowskazem to przypadek jechania bez zatrzymania, więc jechanie bez włączonego kierunku uruchamia czujność jadących z tyłu.
  • Odpowiedz
Musisz przyznać, że dla innych kierujących to czy jadę prosto czy w prawo nie ma żadnego znaczenia a jeżeli tak to po co mam muszę dawać kierunkowskaz?


@bianco86: ma znaczenie bo jeżeli skręcasz w prawo to kierowca z naprzeciwka może wjechać na skrzyżowanie nie czekając na Ciebie, pieszy przechodząc przez jezdnie za skrzyżowaniem nie musi wiedzieć którędy idzie główna droga, a nie chiał by Ci wejść pod koła
  • Odpowiedz
@Mamoniowa: Kierowca z naprzeciwka mógłby wjechać na skrzyżowanie również gdybym jechał prosto a pieszy zawsze ma pierwszeństwo więc nie przyjmuje twoich argumentów
  • Odpowiedz
@void1984: Tak, dałem ten znak ale jedynie jako reprezentację skrzyżowania, trochę niefortunnie, gdyż przy skręcie w lewo, zgoda dajemy kierunkowskaz jeżeli z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd i mógłby być zmylony brakiem sygnalizacji, nawet jeżeli mamy pierwszeństwo. Jednak moje pytanie dotyczy głównie jazdy z drugiej strony, czyli jazda drogą z pierwszeństwem w prawo
  • Odpowiedz