Wpis z mikrobloga

ps. choć wiele zależy, jak wygląda to w realu.
Jak bardziej niż łuk, nie daję. Jak rasowe skrzyżowanie, to czasem dam.
  • Odpowiedz
@pawmie: @Torezz: @kurczakos1: @Sordi: @Elmair: @text:

Art. 22.

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.


Powyższy przepis dotyczy również skrzyżowań, gdzie rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem jest określony tablicą T-6 i nie przebiega na wprost. W takich sytuacjach następuje zmiana kierunku ruchu, a zatem
  • Odpowiedz
@text: No tak, ale przy takim skrzyżowaniu skręcając w prawo jadę bez zatrzymania, tylko przy innym manewrze (jeździe prosto lub w lewo) muszę uwzględnić innych uczestników. Oczywiście jak zawsze działa zasada zachowania ograniczonego zaufania.
  • Odpowiedz
Na tym skrzyżowaniu NIE WŁĄCZA się kierunkowskazu, a ten kto twierdzi inaczej chyba znalazł prawo jazdy w Laysach.


@Elmair w laysach to chyba Ciebie znaleźli :D kierunek wrzuca się przy każdej zmianie kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
@spoon: @Zeroize: Nie mogę znaleźć tekstu w internecie o tym, że nie powinno się włączać kierunkowskazu. Kiedyś się kłóciłem z kimś o to skrzyżowanie i zgasił mnie tym tekstem.
  • Odpowiedz
@Elmair: Oddaj prawo jazdy. Proszę.

Art. 22.
5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
  • Odpowiedz
Dobra dzięki Mirki, można na was liczyć. Zawsze mnie to zastanawiało, jakoś tak wydawało się nienaturalne z tym kierunkiem. Oczywiście kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i wiem, że bez kierunkowskazu mógłbym wprowadzić innych kierujących w zakłopotanie to daję sygnał.
  • Odpowiedz
@bianco86: Mało tego, potencjalny kierowca, który znalazłby się naprzeciw Ciebie i który chciałby pojechać na wprost, w przypadku braku Twojej sygnalizacji zostałby wprowadzony w błąd i znalazł się w sytuacji kolizyjnej.
  • Odpowiedz