Wpis z mikrobloga

To ama z Dudą to jakiś żart ( ͡° ͜ʖ ͡°) zero #!$%@? konkretów i samo gdybanie i owijanie w bawełnę.
Cała masa interesujących pytań została olana: 1, 2,

55 odpowiedzi, 11-personalnych które zupełnie nic nie wnoszą, 1-podziękowanie za zaproszenie do ama.
Wałkowane głównie 2 tematy: podniesienie kwoty wolnej od podatku o 68 zł w skali roku (to dobry żart), reforma emerytalna (nie wiadomo co chcą zrobić i jak).
Do tego zwiększanie wydatków - śmieszne, niemal żadne korzyści dla zwykłego Kowalskiego.

Dowiedzieliśmy się, że:
1 - Co do reformy emerytalnej jest wiele opcji, między innymi pójście za przykładem uk (to #!$%@? pelikany nie znaczy, że pis by właśnie tą drogą poszedł, to tylko gdybanie. Wiecie wykop mógłby dawać sztabkę złota każdemu nowemu użytkownikowi. 2 - I co w to już przeciętny pelikan nie uwierzy ? A przecież to jest to samo!),
3 - Duda był kiedyś nieszczęśliwie zakochany (a ja jadłem wczoraj kanapki z dżemem wybierzcie mnie na prezydenta),
4 - Duda lubi kebaby (lubię chińczyka, vote for me!),
5 - Duda jest ogólnie przeciwko cenzurze (no ogólnie to fajnie...),
6 - Duda jest chętny do dyskusji na wiele tematów (warto rozmawiać ~Ogórek),
7 - Duda nie jadł obiadu bo robił ama (nie śpię bo trzymam szafę),
8 - Duda nie umie grać na dudach (...super, bardzo istotna informacja),
9 - Duda grywa w piłkę nożną (jednego piłkarzajuż mieliśmy, szybko dostał transfer do niemiec),
10 - Duda zarabia tyle co każdy poseł niezależnie od kraju (Serio informacje publiczne których nie uzyskaliśmy osoby publicznej ? No jak teraz takich głupot się nie dowiedzieliśmy to trochę słabo to wygląda.),
11 - Duda nie chce nikogo namawiać do powrotu z emigracji, chce zostać prezydentem bo wierzy, że wtedy przyczyni się jakoś do powrotu tych ludzi xD Już widzę, te tłumy wracające z emigracji. #dudalekiemnacalezlo link do komentarza
12 - Duda jest za wspieraniem małych przedsiębiorstw od 4 os (łącznie z właścicielem bo mowa w komentarzu o 3 pracownikach!), czyli dalej zakładając firmę będziesz miał gorzej niż ktoś kogo już stać na jej prowadzenie i zatrudnianie ludzi : )
13 - Pytanie o kwotę wolną od podatku: link do komentarza - Duda jedynie sugeruję podwyżkę z 3000 do 6500 zł co jest nic nie warte! To tylko ~700zł podatku mniej w skali roku! (Tak roku a nie miesiąca!) Więc czy 3000 czy 6500 to żadna różnica bo to wciąż mało!
Jeśli natomiast podnieślibyśmy kwotę wolną do 6500 x12 miesięcy = 78000zł czyli co roku w każdym miesiącu 6500zł jest nieopodatkowane to wtedy dopiero ma to sens! I o tym mówi Korwin, więc pelikany zacznijcie myśleć bo pis = po.
14 - To jest dobre xD link do komentarza - "proponuję rozwiązania, które pobudzą gospodarkę i spowodują, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy: np. podwyższenie kwoty wolnej. Ludzie nie będą trzymać pieniędzy w skarpetach, tylko przeznaczą je na konsumpcję, co zwiększy wpływy z podatków (głównie VAT)." Już widzę jak dzięki tym 700zł w skali roku, ludzie rzucają się do zakupów. Oczywiście nowy podatek na instytucje finansowe też musi dojść, kto z was jest tak głupi by nie zauważyć, że np banki wtedy podniosą cenę swoich usług i to wszystko i tak odbije się na nas ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
15 - link do komentarza"Dla mnie najważniejsze jest, by udało się stworzyć w Polsce takie warunki życia, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z naszego kraju." Zamknięcie granic i postawienie wojska na przejściach to chyba najskuteczniejsze rozwiązanie, bo te 58 zł miesięcznie (700zł rocznie) na pewno nie sprawi, że młodzi ludzie chętniej zostaną w kraju. Prawda jest taka, że perspektywy się same stworzą jeśli tylko rząd przestanie się #!$%@?ć i z 70% podatku od życia zrobi np 20% - *Tak o tym też mówi Korwin*...
16 - Duda nie jest za swobodnym dostępem do broni,
17 - Duda jest za pomocą Ukrainie. Czyli to samo czego chce pis. Mam wrażenie, że Polacy są na drugim miejscu a zupełnie inny cel jest tym głónym.
18 - W tym komentarzu oprócz chęci przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego również nie ma konkretów co do sposobu stworzenia perspektyw młodym ludziom czy stworzenia silnej gospodarki. Ogólniki, ogólniki.link do komentarza

  • 56
To ama z Dudą to jakiś żart ( ͡° ͜ʖ ͡°) zero #!$%@? konkretów


@Jacob: a czego ty się spodziewałeś?:)

PS: na AMA korwina lepiej nie będzie. Kuce będą miały mokro w majtach...padnie kilka kwestii o hitlerze i innych gówno tematach i tyle. Na koniec kuce dostana bólu pupy z powodu nieprzychylnych opinii na temat króla i z opuszczoną głową pójdą patrzeć na internetowe sondaże gdy ich
@Jacob: Dzięki wielkie za skrócone informację :) wczoraj wieczorem leciałem to AMA aby poszukać właśnie podpowiedzi na pytania jednak faktycznie nic nie odpowiadał :)

@Zyvalt: Dla Korwina nie ma trudnych pytań, dla niego są takie na które odpowiada normalnie albo takie na które odpowiada normalnie i przy okazji komuś pociśnie :)
@Jacob: Ja myślę, że trochę winni są sobie użytkownicy. Zalinkowałeś do dwóch pytań. Zamiast zadać je jako oddzielne pytania ktoś klika ,,odpowiedz,, do odpowiedzi na inne pytanie. Przecież to oczywiste, że prowadzący AMA to zignoruje. Bo zamiast zadawać pytania i czekać na odpowiedź to się zaczyna polemika. Po za tym... 2k komentarzt w1.5 h.

Unikał odpowiedzi na trudne pytania, to fakt, ale też postaraj się zrozumieć, że tego było za dużo.
Jeśli natomiast podnieślibyśmy kwotę wolną do 6500 x12 miesięcy = 78000zł czyli co roku w każdym miesiącu 6500zł jest nieopodatkowane to wtedy dopiero ma to sens!


@Jacob: nie, to nie ma żadnego sensu.
@Jacob: Będę miał #!$%@? na PIS i niszczył ich na każdym kroku dopóki istnieje art. 62 kk który te #!$%@? wprowadziły, a który do reszty zniszczył życie wielu dzieciakom z patologicznych rodzin. Ta partia nie ma nic wspólnego z prawicą a tym bardziej ze sprawiedliwością. Są to sami łgarze, kłamcy i debile (znam kilku z sejmiku województwa).
Dziękuję dobranoc.
@Jacob: Dzięki za takie podsumowanie nie miałem siły czytać całego AMA bo juz po kilku odpowiedziach jane było, że to mydlenie oczu. Mogłeś to zrobić bardziej rzeczowo i trochę bardziej na poziomie, a nie rzucać #!$%@? na lewo i prawo bo jesteś oburzony, ale ogólnie spoko dzięki za to podsumowanie.
@Jacob świetnie by było jak byś robił podsumowanie każdego ama, takie zwięzle i obiektywne podsumowanie jest przydatna sprawa.
Tu Wszystko spoko, tylko jak dla mnie na potrzebne porównania do Korwina
@nemokrinis: Drobiazg, choć przyznam, że wypisałem tylko to co by mnie zainteresowało. Omijając temat zwiększenia wojska o którym i tak niewiele się dowiedzieliśmy.
@Old_Postman: Czy ja wiem, w innych ama jakoś to nie jest problemem. Odpowiadający po prostu czyta wszystko i klika odpowiedz w odpowiednich miejscach. Przecież nie musiał odpowiadać na wszystko a mimo to zamiast wybierać dobre komentarze to aż 12 jest o dupie maryni, a tak na prawdę