Wpis z mikrobloga

To ama z Dudą to jakiś żart ( ͡° ͜ʖ ͡°) zero #!$%@? konkretów i samo gdybanie i owijanie w bawełnę.
Cała masa interesujących pytań została olana: 1, 2,

55 odpowiedzi, 11-personalnych które zupełnie nic nie wnoszą, 1-podziękowanie za zaproszenie do ama.
Wałkowane głównie 2 tematy: podniesienie kwoty wolnej od podatku o 68 zł w skali roku (to dobry żart), reforma emerytalna (nie wiadomo co chcą zrobić i jak).
Do tego zwiększanie wydatków - śmieszne, niemal żadne korzyści dla zwykłego Kowalskiego.

Dowiedzieliśmy się, że:
1 - Co do reformy emerytalnej jest wiele opcji, między innymi pójście za przykładem uk (to #!$%@? pelikany nie znaczy, że pis by właśnie tą drogą poszedł, to tylko gdybanie. Wiecie wykop mógłby dawać sztabkę złota każdemu nowemu użytkownikowi. 2 - I co w to już przeciętny pelikan nie uwierzy ? A przecież to jest to samo!),
3 - Duda był kiedyś nieszczęśliwie zakochany (a ja jadłem wczoraj kanapki z dżemem wybierzcie mnie na prezydenta),
4 - Duda lubi kebaby (lubię chińczyka, vote for me!),
5 - Duda jest ogólnie przeciwko cenzurze (no ogólnie to fajnie...),
6 - Duda jest chętny do dyskusji na wiele tematów (warto rozmawiać ~Ogórek),
7 - Duda nie jadł obiadu bo robił ama (nie śpię bo trzymam szafę),
8 - Duda nie umie grać na dudach (...super, bardzo istotna informacja),
9 - Duda grywa w piłkę nożną (jednego piłkarzajuż mieliśmy, szybko dostał transfer do niemiec),
10 - Duda zarabia tyle co każdy poseł niezależnie od kraju (Serio informacje publiczne których nie uzyskaliśmy osoby publicznej ? No jak teraz takich głupot się nie dowiedzieliśmy to trochę słabo to wygląda.),
11 - Duda nie chce nikogo namawiać do powrotu z emigracji, chce zostać prezydentem bo wierzy, że wtedy przyczyni się jakoś do powrotu tych ludzi xD Już widzę, te tłumy wracające z emigracji. #dudalekiemnacalezlo link do komentarza
12 - Duda jest za wspieraniem małych przedsiębiorstw od 4 os (łącznie z właścicielem bo mowa w komentarzu o 3 pracownikach!), czyli dalej zakładając firmę będziesz miał gorzej niż ktoś kogo już stać na jej prowadzenie i zatrudnianie ludzi : )
13 - Pytanie o kwotę wolną od podatku: link do komentarza - Duda jedynie sugeruję podwyżkę z 3000 do 6500 zł co jest nic nie warte! To tylko ~700zł podatku mniej w skali roku! (Tak roku a nie miesiąca!) Więc czy 3000 czy 6500 to żadna różnica bo to wciąż mało!
Jeśli natomiast podnieślibyśmy kwotę wolną do 6500 x12 miesięcy = 78000zł czyli co roku w każdym miesiącu 6500zł jest nieopodatkowane to wtedy dopiero ma to sens! I o tym mówi Korwin, więc pelikany zacznijcie myśleć bo pis = po.
14 - To jest dobre xD link do komentarza - "proponuję rozwiązania, które pobudzą gospodarkę i spowodują, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy: np. podwyższenie kwoty wolnej. Ludzie nie będą trzymać pieniędzy w skarpetach, tylko przeznaczą je na konsumpcję, co zwiększy wpływy z podatków (głównie VAT)." Już widzę jak dzięki tym 700zł w skali roku, ludzie rzucają się do zakupów. Oczywiście nowy podatek na instytucje finansowe też musi dojść, kto z was jest tak głupi by nie zauważyć, że np banki wtedy podniosą cenę swoich usług i to wszystko i tak odbije się na nas ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
15 - link do komentarza"Dla mnie najważniejsze jest, by udało się stworzyć w Polsce takie warunki życia, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z naszego kraju." Zamknięcie granic i postawienie wojska na przejściach to chyba najskuteczniejsze rozwiązanie, bo te 58 zł miesięcznie (700zł rocznie) na pewno nie sprawi, że młodzi ludzie chętniej zostaną w kraju. Prawda jest taka, że perspektywy się same stworzą jeśli tylko rząd przestanie się #!$%@?ć i z 70% podatku od życia zrobi np 20% - *Tak o tym też mówi Korwin*...
16 - Duda nie jest za swobodnym dostępem do broni,
17 - Duda jest za pomocą Ukrainie. Czyli to samo czego chce pis. Mam wrażenie, że Polacy są na drugim miejscu a zupełnie inny cel jest tym głónym.
18 - W tym komentarzu oprócz chęci przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego również nie ma konkretów co do sposobu stworzenia perspektyw młodym ludziom czy stworzenia silnej gospodarki. Ogólniki, ogólniki.link do komentarza

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jacob: I to jest przykre: naszym następnym prezydentem będzie albo Komorowski (tego komentować nie trzeba), albo Duda - socjalistyczny populista bez własnych poglądów sterowany przez PiS.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: chyba @wykop powinien zrobić to w ten sposób, że jak AMAwiec udzieli odpowiedzi, to już potem kontynuować rozmowy nie można. Natomiast jak ktoś chciałby kontynuowania wątku, to powinien dać nowe zapytanie z potencjalnym cytatem.
  • Odpowiedz
@Jacob: Wiesz, sam czytałem trochę to AMA z Dudą. Ale jak widziałem jak się rozwijają poboczne rozmowy między wykopkami a z kolei sam AMAwiec nie odpowiadał na większość pytań, to sobie odpuściłem. Jak widać, takie streszczenia są potrzebne, bo nie każdy wykopek jest aktywny przy takich sytuacjach (część - tak jak ja - odpada po czasie), a mimo to chciałby wiedzieć, co potencjalny kandydat ma do zaprezentowania (więcej esencji niż
  • Odpowiedz
@Sargon_Ankro: Najgorsze jest to, że nikt nie zauważył, że się pomyliłem na początku wpisując "68 zł w skali roku". Co prawda jest to wytłumaczone w kolejnych punktach no ale...
Dodatkowo druga pomyłka to ilość podpunktów.
  • Odpowiedz