Wpis z mikrobloga

Kolejny pasjonujący dzień w #gadzibastion

Właściwie to od siedmiu miesięcy jeszcze nie było nudnego dnia ;D Ba, nie było nawet nudnej chwili!

Dziś dwie wielkie przeprowadzki i dwie wężowe ucieczki I JEDNO UGRYZIENIE WENSZOWE!

Zacznę od przeprowadzek, potrzymam Was w niepewności ;D Zrobiłam wenszom nowe terrarium. Takie mega, 80x60x180 cm, podzieliłam na 6 komór i wszystkie zwierzaki teraz mieszkają "razem ale osobno". Mam jeszcze pare problemów do rozwiązania, prowadnice to sklejki z odpadów i nie chodzą płynnie szyby, do tego nie mam jak zamontować zamka do szyb, bo środkowa płyta przeszkadza. Ale na dniach naprawię płytę, zamontuję zamki i nie bendo wensze uciekać ( ͡º ͜ʖ͡º)

tak to wygląda całe
Komora amelanistica samicy
Komora snowa samca
Komora rootbeer samca
Komora rootbeer samicy
Komora classic samicy (anakonda)
Komora classic samicy


To teraz opisze od razu wężyki. Jest to moja ostateczna opcja, więcej nie będzie, mniej też nie ;D Ewentualnie mogę sprzedać samicę Rootbeer i kupić inną samicę, ale o tym zaraz ;D

Samica amelanistic - 310g - najnowszy zakup, przyjechała do mnie we wtorek wraz z samcem, którego sprzedałam po kilku godzinach. Wydaje się być spokojna, do tej pory jeszcze ani razu nie spięła się na mnie, jest na prawdę ładna. Szczerze mówiąc, to jest odmiana, na którą napalałam się od dawna. Niby dość standard, ale mam jakiś taki sentyment do niej ;D

Samiec snow - 528g - bez zmian. Bardzo łagodny, ładny wonsz. W sumie to robi największe BUM. Klienci go uwielbiają i mówią, że jest najpiękniejszy i oh i ah ;D

Samiec rootbeer - 423g - Chyba najprzyjemniejszy wonsz. Lubi wychodzić poza terrarium, sam się pcha poza jego granice, bez najmniejszego problemu SAM włazi na człowieka, baardzo ufny. Najbardziej lubi wchodzić na łeb :3

Samica rootbeer - niezważona... - a czemu? Bo jest jebnięta. Zaraz, w związku z innym wątkiem, opiszę czemu...

Samica classic - 695g - największy wąż jakiego mam. Też dość spokojna, bardzo fajna. Jest dość nowa u mnie, ok 3 tygodnie siedzi u mnie dopiero, ma dużo ładniejsze kolory od drugiego classica. Ma małe problemy z psychiką. Czasem wydaje jej się, że jest jakimś nadrzewnym wenszem i siedzi zawieszona na gałęzi całe dnie, a innego dnia ciągle leży pod wodą i udaje anakondę.

Samica classic - 638g - kolejna duża wężyca. Od 7 miesięcy próbuję łączyć ją z samcem, nie ma jajek. Mam głupie wensze ;DD

Węże przeniosłam z ich starego terrarium, które teraz przerobiłam na terrarium dla agamek. Już niedługo będą się kluły, więc potrzebują sporo miejsca. Na razie mały samczyk mieszka tam, ale juuż niedługo będą tam wyklutki ;D

o tak wygląda
o jaki ze mnie myśliwy

___________________________________________________

No i teraz najważniejsze... Wężyca rootbeet ogólnie nigdy nie była szczególnie towarzyska. Zawsze, jak była dotykana, była drażliwa, nerwowa, widać, że tego nie lubiła, więc ograniczałam z nią kontakt. Teraz po przeprowadzeniu się na nowe miejsce jest kłębkiem nerwów. Myśląc o tym wpisie, chciałam zważyć wszystkie węże. I co? Wkładam rękę do niej do komory i juuż macha ogonem, jak grzechotnik "aha, będzie wariowała", więc stwierdziłam, że nie dotknę jej, bo lekko się cykam. Tak więc wzięłam listewkę, którą chciałam ją podnieść do góry, tylko wsadziłam ją do terrarium a tu JEB!!!!!!!!!!!!!!11111111111111 wonsz zaatakował! Pierwszy raz widziałam, żeby zbożówka zrobiła coś tak kretyńskiego. Dałn ugryzł listewkę, puścił i dalej w takiej agresywnej formie leżała. Więc zostawiłam w spokoju.

Ktoś nie chce kupić zbożówki? Całkiem łagodna, uwielbia kontakt z ręką, śliczna! :D Po taniości! :D


No i jeszcze dodam o dzisiejszych uciexzkach. Dawno nic mi nie uciekło, myslałąm, że takie wspaniałe zabezpieczenia mam, te sprawy.. a tu dzisiaj BACH!:D Zostawiłam terrarium otwarte;< Amelanistic samiczka wzięła i spierdzieliła. Już nie panikuję w takich sytuacjach, latarka w dłoń i pach - pod szafki ;D Sekundę później znalazłam ją pod regałem. Szybka ewakuacja - wąż u siebie. A dziś wieczorem, przed wyjściem z pracy - classic sama sobie otworzyła terra... 2 minutki szukania, 20 minut wyciągania zza regału, fajnie było O.O Terrarium zakleiłam taśmą klejącą, do jutra jestem bezpieczna. Z samego rana zainstaluję zamki w szybach i nie będzie już problemu. O, skończyłam ;D

#chwalesie #waz #wonsz #weze #terrarystyka #agamy #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @JAmajki @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz:
Khaleesi - Kolejny pasjonujący dzień w #gadzibastion

Właściwie to od siedmiu miesi...

źródło: comment_bJDZGQGOghQlp8jLvzefzDQn4RV3R4Ww.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dabrus: osz, to przepraszam, nie chciałam! :D
@Kozak_Lkr: żyje, je, kupkuje. Ostatnio zapomniałam zamknąć przejścia do warsztaciku i był WSZĘDZIE. Przetuptał trzy pomieszczenia, okupkał dookoła inkubatora jajkowego i wrócił spać do terrarium... pała jedna! (wszędzie mam czysto i bezpiecznie, więc jezu nie mógł zrobić sobie krzywdy ;)
@dropz: widzę go! ŁAPIĘ! ;)
  • Odpowiedz