Wpis z mikrobloga

Wiem Mireczki, że ostatnio same Audi (tak jakoś wyszło w grafiku), ale może tym razem mi wybaczycie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dzisiaj postawiliśmy przeciwko sobie Audi RS4 o mocy 450 KM i RS6 o mocy 560 KM. Ceny pierwszego startują od 377 600 PLN, drugiego od 525 000 PLN.

Które wybrałbym sam? RS6 to większy #!$%@?, prawdziwa bestia na czterech kółkach i to widać i słychać. Prawdziwa autostradowa lokomotywa. Paczkę robi w 3,9 s, a RS4 robi to samo w 4,7. Jednocześnie RS4 nie sprawia wrażenie takiej ciężkiej kobyły. Nasz egzemplarz czwórki miał na pokładzie fotele już bardzo bliskie temu czym są prawdziwe kubły. Naprawdę dobrze trzymały i do tego miały regulowane boczki (góra i dół). W szóstce było bardziej komfortowo, ale też dobrze pod względem trzymania. Myślę, że ze względu na cenę i niewiele gorsze osiągi przy jednoczesnym poczuciu obchodzenia się z trochę niższą masą wybrałbym RS4, a różnicę w cenie władował w gadżety. Zdania mogą być jednak podzielone i nie zdziwi mnie, jeśli ktoś będzie wolał RS6.

Jutro wrzucę krótki film z szybką przygazówką jednego i drugiego na parkingu podziemnym.

Nie wiem kiedy będziemy publikować materiał, bo na razie jeszcze w kolejce czeka A7 i A6 Avant vs A6 allroad. Tak czy siak - zdjęcia będą moje, tekst będzie pisał kolega Mateusz, którego niektórzy z Was już znają z testu Maserati GranTurismo i Astona Martina Vantage.

Tym sposobem otwieramy sezon letni. Wkrótce kolejne materiały na grubasie :)

W załączniku sklejone na szybciocha jedno zdjęcie z dzisiaj.

#samochody #carboners #motoryzacja #audi
___________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
Dziekan5 - Wiem Mireczki, że ostatnio same Audi (tak jakoś wyszło w grafiku), ale moż...

źródło: comment_uGywaTb2tqHt7KgQuCMAFhgTE3iQfv7n.jpg

Pobierz
  • 11
@benzdriver: nie no, własne mam i to wszystko robię, ale na tankowanie idzie najwięcej kasy, nawet niewiele jeżdżąc. Zresztą - to tylko taki żarcik, bo niby skąd hajs na taki zakup w ogóle ( )