Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim, chciałem zapytać obecnych tutaj wykopowiczów czy ktoś z Was wyjechał z kraju zaraz po studiach, nie szukając nawet pracy w Polsce? Jeśli tak to czy uważa, że warto było od razu jechać czy może lepiej mieć trochę doświadczenie w PL? Pytanie kieruję raczej do absolwentów kierunków inżynieryjnych.
#emigracja
#uk
#kanada
  • 14
@paw39: Ja nie ale mam sporo ex i aktualnych znajomych który tak zrobili i szacunkowo 6 na 10 juz zostało za granica. Jednak wiadomo, zalezy od wielu czynnikow wiec w zaden sposob nie mozna sie taką statystyką kierowac. Jak masz konkretnych fach to już w ogole nie ma sie na czym zastanawiac bo mozesz w przyszlosci zalowac ze nie sprobowales.
@worldmaster: @ludzik: w sumie to "na dniach" powinienem mieć tytul inż elektroniki, wiele mnie odpycha w PL i często myślę o emigracji, no ale pytanie czy nie lepiej popracować jeszcze na miejscu, bo bez doświadczenia zagranico może będę pracował ale nie w swoim zawodzie a tego bym nie chciał
@paw39: To zależy też od innych rzeczy. Np. od tego czy masz albo planujesz załozyć rodzinę i Twojego podejscia do kariery. Popracujesz w PL ze 2 lata i już Ci sie nie będzie chciało nic zmieniać i co? :) W sumie to też nie będzie złe o ile będziesz zadowolony ale to jest wróżenie z fusów. Wszędzie możesz się spełnić ale każda odpowiedz na zadany temat będzie prawidłowa bo nie wiesz