Wpis z mikrobloga

@anonim1133: @mars83: @Szab: @PuDZ:

O, super, że jest jakiś odzew. Więc tak po krótce nakreślając sytuację - chciałbym się przenieść po pierwszym roku informatyki z UWr na wspomniany wcześniej wydział PWr.
1. Przede wszystkim jak oceniacie poziom tego wydziału?
2. Czy osoba, która nie miała wcześniej styczności z przedmiotami typu miernictwo jest w stanie to ogarnąć? Nigdy nie pałałem do tego miłością. Dużo jest jakiejś "zabawy" z przewodami
@Fifarafas: 1. To je W8. Cuda na kiju (w przypadku Inf ang)
2. No lepiej, żebyś wiedział co robisz. Warto znać chociaż podstawy dla 3.0
3. Na ang fizyka to raczej mit.
4. Programujesz dość dużo. Im dalej semestr tym więcej programowania
5. Jak jesteś into programowanie to spoko wydział ale informatyka polska :)
6. Na tym wydziale idzie zrobić takie przekręty, że to się nie dzieje :D
@Fifarafas: 1. Ujdzie, to zależy czy masz zamiar się uczyć, czy prześlizgnąć na trójeczkach.
2. Na początku (2 semestr) masz trochę zabawy z kabelkami i innymi duperelami, ale wszystko luzem do zaliczenia.
3. Tu to już wyłącznie kwestia tego na kogo trafisz, ale raczej nie powinna Ci sprawić problemów, chyba że obowiązkowo musisz mieć 5 na koniec, to już może być trudniej.
4. Początkowo za dużo programowania nie ma, ale z
@Fifarafas:
1. Zależy od przedmiotu i prowadzącego. Jestem bardzo zadowolony z poziomu i z wiedzy jaką wyniosłem z takich przedmiotów jak Algorytmy i struktury danych, Systemy operacyjne, Matematyka dyskretna, Paradygmaty programowania itp. Z drugiej strony masz przedmioty takie jak Organizacja systemów komputerowych czy Bazy danych, których poziom jest po prostu denny. Powiedzmy tak - nikt ci tutaj na siłę wiedzy do głowy nie wciśnie, ale przy na prawdę minimalnych chęciach jesteś
@mars83: @Diego19: A jak jest u was z czasem wolnym? Jest czas na jakieś tam własne projekty? Wiadomo, że jest to kwestia mocno indywidualna, ale jak jest w waszym przypadku? A, i jeszcze jedno - jak wygląda przebieg ćwiczeń? Na UWrze jest dosyć ciekawy system deklaracji zadań, które się zrobiło, oddaje się taką karteczkę przed ćwiczeniami, a następnie prowadzący losuje, kto przedstawi rozwiązanie. Przyznam, że może to spędzać sen z
chciałbym się przenieść po pierwszym roku informatyki z UWr


@Fifarafas: Jak kolega się przeniósł, to mówił, że na Uniwersytecie był dużo wyższy poziom - faktycznie co by się nie działo, to on wszystko miał już obcykane.
@Fifarafas: Czasu pod dostatkiem, szczególnie jak olejesz wykłady, na których i tak nie ma nic ciekawego, a materiały często udostępnione są w necie. A co się ćwiczeń tyczy to już kwestia prowadzącego, bo z tym bardzo różnie bywa.
A, i jeszcze jedno - jak wygląda przebieg ćwiczeń?


Zależy od prowadzącego. Z deklaracją zadań spotkałem się tylko na jednym przedmiocie. Na logice, matematyce dyskretnej, analizie, algebrze, podstawach teleinformatyki i pewnie na paru innych przedmiotach zadania rozwiązują chętni przy tablicy za dodatkowe punkty. Ćwiczenia z metod systemowych i decyzyjnych to właściwie drugi wykład (choć o wiele ciekawszy od właściwego wykładu).

A jak jest u was z czasem wolnym?


@Fifarafas: Kwestia indywidualna