Wpis z mikrobloga

Skisłem.

"Podczas spotkania młodzi przedsiębiorcy wręczyli prezydentowi – jak sami to nazwali – „Manifest start-upowców”. Dokument zawiera 10 postulatów przedstawicieli firm. Między innymi konieczność stworzenia „start-upowych ambasad” za granicą, żeby „wysyłać swoje projekty ‚w świat'”, a także postulat powołania Ministerstwa Innowacyjności. - Liczymy, że to się wspólnie uda – mówili przedsiębiorcy."

I tak doradzili ci innowacyjni, młodzi przedsiębiorcy? Stworzenie MINISTERSTWA INNOWACYJNOŚĆI!?!?!

Ja #!$%@?ę.

Ma ktoś nazwiska tych geniuszy? Ktoś się pod tym podpisał?

#polityka #firma #komorowski #startup #ustawazniescubostwo
  • 42
@LooZ:

młodzi przedsiębiorcy wręczyli prezydentowi

Czyt. pracownicy biura kancelarii/wysłannicy PO, udający przedsiębiorców

postulat powołania Ministerstwa Innowacyjności

czyli nowe stołki dla kolegów. Zamiast ściemniać - powinni byli nazwać to "10 postulatami Kopacz"

stworzenia „start-upowych ambasad” za granicą

Na tak #!$%@? pomysły mógł wpaść tylko polityk, ew. urzędnik, który nie ma pojęcia o prowadzeniu jakiegokolwiek przedsięwzięcia.
właściwie te określenia mogłyby się tyczyć 99% startupowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szarlejowiec: ok, uzupełniam listę o indolentów, z dwoma lewymi rękami, których cały świat dotąd sprowadzał się do pracy w korpo i w taki właśnie sposób wyobrażają sobie "prowadzenie biznesu"
@LooZ: byłem na tym spotkaniu. Postulat został przygotowany przez Polskę Przedsiębiorcza i przygotowywali go ludzie nie związani w żaden sposób ze sztabem Komorowskiego.

Te 10 punktów było naprawdę sensowne. Zostały przygotowane dlatego, ze jakby nie patrzeć, Komorowski nadal może tym prezydentem być.

Dodam jeszcze taka ciekawostkę, ze ludzie, którzy przygotowali postulat, sa największymi działaczami na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w PL. To oni stworzyli inkubatory, to im zawdzięczasz preferencyjny ZUS przez 2
Po spotkaniu w kuluarach większość osob deklarowała brak chęci głosowania na Bronka i przemyślenia podobne do tych z wykopu ;)
A sam manifest przygotowywany był przez spora grupę osob, nie byli to młodzi przedsiębiorcy, jak sugeruje cytat, ale doświadczeni inwestorzy
Zaś przedsiębiorstwo innowacji, ktore Cie tak śmieszy, przydałoby sie. Nie wiem, czy masz jakieś doświadczenie w branżach innowacyjnych. Chyba nie, bo jesli tak, to wiedziałbyś, ze polskie realia sa kompletnie nie dostosowane do innowacyjnych biznesów (vide opodatkowanie wkładu "myślowego") i nie ma w PL żadnego urzędnika, ktory zajmował by sie ta kwestia. A dlaczego warto? Bo jak sie uda to daje to więcej miejsc pracy i zapłaconych podatków, niż fabryka fiata w
@LooZ: jak to argumentujesz? No i nie głupio tak, jako przedsiębiorcy, bez zastanowienia jak pelikan chwytać to, co serwują media, zamiast poczekać, aż ten manifest będzie opublikowany?

Nadal czuje sie dotknięty wpisem. Obraziłeś trochę mnie i ludzi, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy sytuacji przedsiębiorców w Polsce.

Bez spiny, tylko chce Cie uświadomić, ze nie wszystko to wroga kampania i lewactwo i czasem lepiej nie krytykować innych jedynie na podstawie krótkiego
@LooZ: pojawił sie we mnie cień zwątpienia w Twoje słowa. Nie znam ludzi, którzy prowadzą innowacyjne firmy odnoszące sukcesy i mogą sobie pozwolić na tak duża aktywność w internecie. Nie zakładam z góry, ze kłamiesz, ale chciałbym wiedzieć, czy powyższe słowa krytyki naprawdę wygłosił przedsiębiorca z doświadczeniem, czy to jedynie nieco mniej znaczący krzyk wykopowego marzyciela.
@anyone4: no wlasnie, tak wspierasz a nie podales zadnego punktu.

Ponadto nie potrzeba zadnego nowego ministerstwa. Potrzeba, zeby pozostale sie odczepily od ludzi. Nowy urzedas ci tego nie zapewni, bo wtedy nazywaloby sie to "ministerstwo ochrony przed urzednikami".

Co takie ministerstwo niby mialoby robic ?
I co mialyby robic te ambasady, poza placeniem bezproduktywnym urzednikom zachodnich pensji ?

Nic, bo nic nie sa w stanie zrobic.
No i start upy to