Wpis z mikrobloga

mirki, wczoraj przeglądałem reddita i natknąłem się na taki #pcmasterrace i #pokazbiurko zarazem:

http://i.imgur.com/E2Bjb2k.jpg
http://i.imgur.com/mBVFUV1.jpg

Facet ma zestaw za który trzeba pewnie zapłacić półtoraroczną polską pensję minimalną, do tego mieszka w centrum NYC w apartamencie z widokiem na Central Park i rzekomo, jak mówią na reddicie, jedną z najbogatszych części miasta.

Same jego laptopy są warte więcej niż auta 90%* Polaków:
http://i.imgur.com/Zyo9ZwB.jpg

Zastanawiam się jak to wygląda, jesteś takim amerykańskim wygrywem, po licbazie idziesz sobie na jakiś Harvard i kończysz wiedząc że znajdziesz zajebistą pracę, a nie jakąkolwiek.
Z ciekawości przejrzałem statstyki, absolwent takiego Harvardu na początku swojej kariery średnio zarabia 60tys dolarów rocznie, czyli 22 letni absolwent statystycznie zarobi w pierwszej pracy 5x więcej (czasem pierwszej w życiu) niż 90% Polaków w ogóle. W trakcie kariery dochodzi do $100-120k (IT), $200k (prawo), $300k(wall street). Nie wiem czy też są to naciągane dane z dupy, ale wątpie.

Ciekawe jakie to uczucie urodzić się żeby być wygrywem, mieć w sumie wszystko czego chcesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#feels

  • 64
nie no 7800 pln za taki zestaw to chyba dobra cena


@desygnat: 7800? same grafiki w polskich sklepach kosztują 5,3k, procek 2,6k co juz ci daje 7900 a to tylko trzy części. Bez ekranów, mobo ramu dysków słuchawek i krzesła za 4k.
@desygnat: Obecnie na samym kursie jest 4-krotność w różnicy :C (jeśli liczyć jednostkowo)
@lerner: No ok, zgadzam się. Za 8k zł Polak w Polsce nie kupi tego co Amerykanin w Ameryce za 2k usd -- bo raczej tak bym to porównywał.
No ok, zgadzam się. Za 8k zł Polak w Polsce nie kupi tego co Amerykanin w Ameryce za 2k usd -- bo raczej tak bym to porównywał.


@gumilii: pewnie, po prostu wychodzę z założenia że lepiej niech ci zostanie na koniec miesiąca 100 funtów niż 100 rubli (50 rubli) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lerner:

@gumilii: nie do końca, jeżeli jednostkowo tak samo dobrze zarabiający Polak i Amerykanin odłożą 10% pensji, Amerykanin będzie miał te 8k $ a Polak 8k zł czyli 2k$. Amerykanin zdziała więcej.


Sila nabywcza pieniadza... mowisz o ludziach po dobrych studiach w konkretnych zawodach. Wcale w stanach nie zyje sie az tak tanio i latwo. Jest wielu ciezko pracujacych ludzi ktorzy nie moga sobie pozwolic na szastanie pieniedzmi. Jednak wieksza
Sila nabywcza pieniadza... mowisz o ludziach po dobrych studiach w konkretnych zawodach. Wcale w stanach nie zyje sie az tak tanio i latwo. Jest wielu ciezko pracujacych ludzi ktorzy nie moga sobie pozwolic na szastanie pieniedzmi.


@NYCBronx:
Wiem o tym, jednak sednem mojego wpisu są tzw. wygrywy których stać na (prawie) wszystko, z bardzo dobrym wykształceniem i pracą. Wiadomo że nie każdy w usa ma 10k miesięcznie
@lerner: ej no napisałeś "acet ma zestaw za który trzeba pewnie zapłacić półtoraroczną polską pensję minimalną," xD odliczyłem Ci ile z tej pensji zostaje na rękę i mniej więcej wyszło mi 7800pln;p
@gumilii: ja żałuję, że nie nakupiłem sprzętu jak byłem w usa właśnie w czasie czarnego piątku. Ale nie wiem jak bym się na lotnisku z tego tłumaczył;p Nie jestem fanem ciuchów, ale to co tam się w zwykłych
@desygnat: Nie wspominając o tym, że pewnie lepszej jakości te ciuchy niż w polsku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakbyś wrzucił rozpakowaną elektronike w bagaż rejestrowany, to co zrobio? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lerner: eeetam, wyobraź sobie że jesteś wnukiem arabskiego szejka. Jakąś rurą leci ropa, a rurą obok leci gotówka w drugą stronę. Masz wszystko. Największy jacht na świecie? Proszę bardzo! RollsRoyce w 20 kolorach, aby każdy pasował do innej marynarki? Już się robi! Możesz kupić wszystko, a nic nie musisz umieć (no, może pisać i czytać) i nic robić - bo interes wydobywczy sam się kręci.
I z tego całego nadmiaru dobrobytu
@gumilii: no jakościowo wiadomo. U nas tez takie produkty się kupi z tych firm. Są praktycznie wszystkie na naszym rynku, ale outlety to są chyba tylko z nazwy bo nie widzialem jeszcze levisow 501 w tej cenie chyba, że gdzieś na szmateksie. Ceny elektroniki, ciuchów, paliwa są bardzo korzystne tam. Ale edukacja, podatki(w niektórych stanach), wyżywienie, artykuły dziecięce są droższe i to znacznie niż u nas
@lerner: muszę nauczyć się
@lerner: Gosciu ma 3 monitory oraz tablet na biurku, dodatkowo po wystroju pomieszczenia wnioskuje, ze jest kims jak dyrektor artystyczny czy inny projektant graficzny. Robi zdalnie, dlatego ma dobrze wyposazone biuro w domu. Tacy dobrze zarabiaja stety, ale i skill musi byc.

Znam przyklad takiego goscia co to pojechal na 5 czy 6mc do jednej polskiej firmy. Dostal za to jakies 30/40k funtow. + hotel + przeloty co tydzien + wszystko
@maciek_gi: nie tak dawno kierowca limuzyny opowiadal mi o gwiazdach ktore wozil (np bono, ford, robin wiliams, jackie chan)
Z bono smial sie ze koles boi sie wracac do domu. Bo np godzina 3 rano, jada do domu, bono odbiera telefon od znajomego (jakas impreza laski i te sprawy) i mowi "hey, zawracamy"
Wracajac do szejkow arabskich. Wozil tez jakas ksiezniczke z arabii saudyjskiej. Laska ma 27 prywatnych odrzutowcow. Do jednego