Wpis z mikrobloga

mirki, wczoraj przeglądałem reddita i natknąłem się na taki #pcmasterrace i #pokazbiurko zarazem:

http://i.imgur.com/E2Bjb2k.jpg
http://i.imgur.com/mBVFUV1.jpg

Facet ma zestaw za który trzeba pewnie zapłacić półtoraroczną polską pensję minimalną, do tego mieszka w centrum NYC w apartamencie z widokiem na Central Park i rzekomo, jak mówią na reddicie, jedną z najbogatszych części miasta.

Same jego laptopy są warte więcej niż auta 90%* Polaków:
http://i.imgur.com/Zyo9ZwB.jpg

Zastanawiam się jak to wygląda, jesteś takim amerykańskim wygrywem, po licbazie idziesz sobie na jakiś Harvard i kończysz wiedząc że znajdziesz zajebistą pracę, a nie jakąkolwiek.
Z ciekawości przejrzałem statstyki, absolwent takiego Harvardu na początku swojej kariery średnio zarabia 60tys dolarów rocznie, czyli 22 letni absolwent statystycznie zarobi w pierwszej pracy 5x więcej (czasem pierwszej w życiu) niż 90% Polaków w ogóle. W trakcie kariery dochodzi do $100-120k (IT), $200k (prawo), $300k(wall street). Nie wiem czy też są to naciągane dane z dupy, ale wątpie.

Ciekawe jakie to uczucie urodzić się żeby być wygrywem, mieć w sumie wszystko czego chcesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#feels

  • 64
@desygnat: czarny piatek jest przereklamowany. Kiedys rzeczywiscie mozna bylo kupic dobry produkt duzo taniej. Teraz sprzedaja taki badziew ze lomatkobosko. Maja jakies tam limitowane oferty dla ludzi ktorzy chca spac z murzynami pod sklepem a tak to dno i wodorosty.
Ludzie ida na zakupu i kupuja "bo skoro juz tu jestesmy" a nie dlatego ze sie oplaca"
@ofczy: jasne, mówiąc w stylu graficznym, bardziej chodziło mi o kontrast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w jednej chwili jestem na wykopie gdzie wszyscy narzekają jak to jest #!$%@?, że 2k to dobra pensja itp itd, klikam trzy razy i ląduje na stronie gdzie koleś który ma z 30 lat pokazuje swoją elektronikę za 50k i apartament za pewnie 10x tyle z widokiem na central park i manhattan.
@lerner: Gdyby nie kilka bledow w zyciu jakie popelnilem, mialbym to samo tylko na poziomie polskim. Czyli co? Apartament z widokiem na palac kultury? No ale trzeba byc te 2% madrzejszym od innych i nie popelniac bledow. ;/
Gdyby nie kilka bledow w zyciu jakie popelnilem, mialbym to samo tylko na poziomie polskim. Czyli co? Apartament z widokiem na palac kultury?


@ofczy: no właśnie nie do końca, bo widok na pałac kultury to nie to samo co widok na manhattan. Jakie błędy popełniłeś jeśli można wiedzieć?
@lerner: nie, wzialem kredyty na dobra materialne, na ktore mnie nie bylo stac. Najbardziej lamerski bug jaki mozna sobie wyobrazic. Powoli wychodze ze spirali. Jezcze troche sie krece, ale powoli do przodu. Gorzej, ze drugie dziecko w drodze niedlugo. Ale, jak mowilem. #!$%@? trzeba, a bedzie dobrze.
@NYCBronx: No to nawet moja rodzina potwierdza, ktora tam mieszka. Ale akcesoria do obecnych konsol byly w fajnych cenach oraz karty pamięci, a o to z murzynami nie trzeba bylo sie bic, ale nie skorzystałem:)a te rzeczy mnie interesowały
@lerner: Po pierwsze czuję wielkie zazdro do takiego gościa.
Po drugie jestem pełen podziwu pracy włoznej we własne życie, żeby doprowadzić je do takiego stanu. Życia spokojnego, ustatkowanego i na TAKIM poziomie.
Ja co tydzień się martwię czy będę mógł przyjść w weekend do pracy, bo stawka za przerobione standardowe 160h plus nawet premie kwartalne kompletnie nie zadowala. Chyba, że ktoś jara się pracą za 2,2-2,5k. Codziennie człowiek tylko myśli dlaczego