Wpis z mikrobloga

@kacperte: Dziadek moj nawet w Avensisie ma VVT-I xd nie bede sie juz klocil, po prostu nie lubie diesla bo ciezki, bo filtr czastek stalych, bo drogi w zakupie, bo drozszy w utrzymaniu, bo klekocze, bo gdy sie konczy tam benzyna zaczyna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pirzu: ktokolwiek wrzuci focie czegokolwiek lepszego od astry czy innego seata, natychmiast zlatuje sie cale stado krytykantow:
- diesel ( #!$%@? )
- BMW ( burakowoz )
- mercedes ( zlodziej )
- Audi ( januszbiznesu )
etc.
Ale jak sprobujesz polemizowac z krzykaczami, no to sie okazuje ze wiekszosc z nich to wlasnie albo dzieci dwoch pedalow, albo fapujacy do zdjec lambo w necie, albo 'ujezdzacze' seata w lpg...
@benzdriver: No dobrze, ja taki nie jestem i krytykuje diesla, BMW i Audi z wlasnych powodow.
BMW jest spoko ze wzgledu na silniki R6 i uklady kierownicze. Ale kiedy w rodzinie padaja w ciagu 3 lat wszystkie 5 aut (3 bmw i 2 audi) to nigdy wiecej tego nie kupie - jesli chodzi o marki premium :) BMW tak padło, ze janusze serwisanci nie wiedzieli co sie #!$%@?, a audi prawie
@benzdriver: Nie musisz. Tak czy siak, jezdze niemcem, a uwazam, ze japonska motoryzacja jest lepsza. Oporcz JPN i DE dla mnie aut nie ma, no , chyba ze wloskie Pagani Zonda, Ferrari lub Maserati - to zmienia postac rzeczy.
@benzdriver: Oczywiscie, ze zadnym. Ale ja kupilbym to auto z milosci, za silnik, za wyglad i za oryginalność. To się kocha, albo nie lubi. Nie jest to auto dla kazdego dosłownie i w przeności. Polak woli kupić AMG/Mpower/RS, ktos wyjatkowy kupi Maserati :)
@benzdriver: Ale poweidzialem Ci, ze Japonska motoryzacja jest dla mnie najlepsza. Bylem w Japonii w fabrykach, bylem we Wloskich fabrykach jak i Niemieckich. JPN>DE>ITA . Japonia jest potęgą, uświaodmiłem sobie dopiero wtedy kiedy przebywałem u nich prawie 2 tygodnie. Niesamowity, rzetelny naród, czysty naród. Niemcy są przy nich naprawdę mało precyzyjnii, a włosi to siesta, hulaj dusza etc. Ale ze sportowych aut wybrlabym wloskie auto :)
@Pirzu: ale mowimy o samochodach a nie cechach narodowych. Sporo modeli toyoty bylo / jest produkowane w UK. I jak to sie ma do Twojej teorii o cechach narodowych?
Chodzilo mi jedynie o ukrocenie autorytarnych, krytykujacych wypowiedzi w wykonaniu osob ktore nie mialy czegos w reku... Oraz ostrozniejszych wypowiedzi zachwalajacych cokolwiek znane danej osobie jedynie z netu;)
@benzdriver: Mentalnosc ma duzo do tego, jakie produkty sa robione.. spojrz na rosjanow a na japonczykow.
Po drugie, nie mowie ze wloska jest dobra motoryzacja, ale sercem bym kupil sobie takie Ferrari :) Niemiecka motoryzacja, nawet ta stricte niemeicka sie juz skonczyla, niestety.. jakosc jest tylko w wykonczeniu, jakosc elektroniki i mechaniki.. coraz to nizsza :/

Zawsze lubie dyskutowac na temat motoryzacji i ciesze sie, ze mowisz normalnie, bez spiny jak
Wiecie czemu Polacy narzekają na diesle? Bo kupują je sprowadzone z Niemiec z kosmicznymi przebiegami. Mój ojciec kupił właśnie BMW 3.0 Diesel R6 coś ponad 200KM, powiem wam jedno, jedynie mu zazdroszczę. Fakt, że kupił 2 letni krajowy wózek, po wypadku, sam go zrobił, ale wie chociaż czym jeździ. W 6 lat ponad 200 tyś przebiegu zrobił, zero napraw awaryjnych. Raz wymiana kompletna zawieszenia i tylko typowe naprawy typu klocki, tarcze, filtry,