Wpis z mikrobloga

W oczekiwaniu na #gtav doszedłem do #rozkminy, że kolejne części #gta na #pcmasterrace (czy również #consolepeasants, nie chcę liczyć jakiegoś GTA na GBA) miały coraz lepszą fabułę w kontekście jej przedstawienia i rozciągłości. Może #slowpoke, ale dopiero teraz to zauważyłem. A jak zaskoczy nas za kilka lat kolejna część serii?!

W III części Claude nie odezwał się słowem, historia Vercetti'ego w Vice City była już przecudowna (klimacik Scarface, Miami Vice...), San Andreas jeszcze lepsza, IV i EFLC poważne (w sumie to 3 historie w 1 grze, świetny ruch R*), ale znowu postęp w rozwijaniu dialogów i wątków. W końcu docieramy do V, w której fabuła jest naprawdę ogromna, ma masę wątków czy postaci spotykanych na drodze do celu trójki wspólników... A' propos, rozbicie gry na 3 postaci z różnych warstw społecznych jest kolejnym świetnym wyborem R* i daje nam niespotykane często doświadczenie.

Co w kolejnej odsłonie?
Osobiście mocno liczę na powrót na słoneczną Florydę, prawdopodobnie znowu do Vice City, odpowiednika Miami z prawdziwego świata. Uważam że może tak być, dlatego że w Uniwersum 3D R* stworzył już gry w 3 różnych lokacjach - LC, VC i SA. Od IV istnieje Uniwersum HD, w którym dotychczas graliśmy w LC i SA.... Brakuje więc VC! Mam nadzieję, że R* nie pominie tego ogromnie klimatycznego i klasycznego dla serii miejsca i kolejna gra będzie równie świetnym odświeżeniem z nowymi historiami, tak jak V odświeża nam San Andreas.

Wracając jeszcze do samej V, mam nadzieję że doczekamy się dodatków z nowymi historiami, tak jak EFLC do IV.

Jeśli ktoś rozwinął i przeczytał trochę #dlugipost - co myślicie? Chciałby ktoś powrotu do Vice City? Ciekawe jaki mógłby być czas akcji gry...? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#grandtheftwypok #gry #vicecity #gta5
Pobierz Reality - W oczekiwaniu na #gtav doszedłem do #rozkminy, że kolejne części #gta na #p...
źródło: comment_sQLCCS4OGAAUWF8lIXsfxQWDDsP00PRs.jpg
  • 29
@wujeklistonosza: Równie świetny pomysł! Dwupiętrowe autobusy, czarne taksówki... Fajnie by było, gdyby R* zrobiło globalne głosowanie, np. na Social Club dla posiadaczy przynajmniej jednej gry (albo w ogóle dla każdego, ale mogłyby być jakieś wałki) na to, gdzie ma się dziać kolejna część gry. Kilka propozycji i każdy jeden głos. Takie wyciągnięcie ręki do społeczności. :D

@plnk: To racja. Natomiast PC zyskuje przy tej premierze dużo, dużo więcej, niż konsole.
mówię o dodatkach, których na konsolach nie będzie


@Reality: czyli dwie nowe stacje radiowe + słuchanie swoich piosenek? Poważnie pytam, nie wiem czy będzie coś innego.
@plnk: Miałem na myśli głównie tak, muzykę oraz coś, co jeśli tylko nie będzie spieprzone (jak w GTA IV) - narzędzie do nagrywania i edycji wideo, z możliwością spawnowania pojazdów, ludzi, zmiany pogody... wszystkiego. Poza tym pojazdy, hajs do single i Online oraz coś, o czym jeszcze nie wiadomo.
@wujeklistonosza: @Reality: R* powiedzialo kiedys, ze GTA to jest amerykanska gra i poza wyjatkiem, jakim byly oba dodatki do oryginalnego GTA z 1997, to akcja tej gry zawsze bedzie sie toczyc w US.

Poza tym, wszyscy zawsze wspominaja o nowych-starych potencjalnych lokalizacjach, ktore mialyby sie pojawicw grze.

Moze to byc Vice City - wtedy nawet logo mogloby byc stylizowane na VIce City.

Jednakze - nie wiem jak R* zapatruje sie
@Viarus_: @wujeklistonosza:

O cholera, o tym Carcer City nie pamiętałem z gry! No to teraz ciarki mnie przeszły, liczę na DLC do #gtav z tą historią. :O

A Vice City mogliby pokazać we współczesnych latach, też o tym myślałem. Mafia panuje pewnie na Florydzie nawet teraz i ciekawe byłoby przedstawienie kolejnej historii gangsterskiej w XXI wieku, ale właśnie we wspomnianym VC. :D
@Reality: raczej watpie o DLC w CC. Aktor podkladajacy glos Franklinowi dal znac kiedys, ze w kwestii DLC do tej gry cos sie dzieje. A skoro to wlasnie ten aktor o tym mowil, to o CC mozemy zapomniec. Frank jest przeciez mlody, ma chyba 26 lat tylko
@Reality: z reszta wydaje mi sie, ze jesli GTA V jest tak duzym projektem - chyba najwiekszym w historii R* i w ogole calego T2 - to mysle, ze na samo GTA VI przyjdzie nam poczekac wiecej, niz pol dekady. Tym bardziej, ze juz minelo 1,5 roku, a watpie, ze R* cokolwiek robi w tym kierunku, bo wciaz w GTAO jest masa bledow i te bledy beda jeszcze dlugo. Druga rzecz
@Viarus_: Ale o czasie premiery to nic nie mówiłem, bo trudno go ocenić komukolwiek. Patrząc na daty premier poszczególnych części widać tendencję wzrostową pomiędzy latami (zobacz obrazek w OP), więc możesz mieć rację, że 5+ lat.

Jest jeszcze kwestia VC i LC Stories, którą również sobie ostatnio rozkminiam i mam nadzieję, że na 10. rocznicę wydadzą wersje mobilne. Ogólnie te wersje zapowiadali bardzo blisko premiery, więc może usłyszymy o tym dopiero
@Reality: akurat jesli chodzi o LCS i VCS, to mozna sciagnac emulator PSP i masz wersje mobilna. Nie wiem jakim cudem, nie zaglebialem sie w ten temat, ale ponoc emu PSP jest lepsze niz oryginalna konsola