Wpis z mikrobloga

@mala_mi_123: Mirki, Mirabelki!
Powiedzcie mi jak to u Was jest, czy koniecznym jest aby dorosły mężczyzna idąc na ślub oraz przyjęcie weselne miał na sobie garnitur? Czy dopuszczacie ubranie typu jeansy i marynarka (nie od garnituru)?
Co sądzicie o facecie, który przychodzi na ślub nie w garniturze tylko bardziej na luzie?
#pytanie #modameska #wesele
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mala_mi_123: Garnitur wszędzie, tylko dobrze dopasowany i dobrany kolorystycznie. Na wiejskich weselach z tym pierwszym jak i drugim bywa różnie, ale ogólnie to jak koniecznie chce nieformalnie to garnitur sportowy, jeśli wygląda młodo.
  • Odpowiedz
@mala_mi_123: Masz tu z męskiego dress codu:
Formal – oznacza klasyczny strój wieczorowy. Takiej stylizacji wystarczy tradycyjny ciemny, niekoniecznie czarny garnitur, biała koszula i szykowny krawat. Idealnie sprawdzi się na przyjęciach biznesowych, weselach czy uroczystej kolacji.
  • Odpowiedz
MAŁE SPROSTOWANIE (bo niebieski się burzy, że piszę nieprawdę):
jeansy miałyby być czarne, do tego marynarka od czarnego garnituru, biała koszula i krawat.
  • Odpowiedz
@mala_mi_123: Garnitur to podstawa. Inną, odważniejszą opcją, jest stonowany kolorystycznie zestaw koordynowany (w tym jego bardzo formalna odmiana - stroller), ale część ludzi dość krzywo na to patrzy, no i trzeba mieć bogatą garderobę.
A już na pewno unikałbym łączenia dżinsów z garniturową marynarką, jest to zabieg wyjątkowo nietrafiony, zarówno pod względem etykiety, jak i estetyki.
  • Odpowiedz