Wpis z mikrobloga

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamujące się jako darmowe, zechciało w końcu zacząć na siebie zarabiać. Jakiś czas temu połączyło siły z T-mobile i zmieniło nazwę na "T-mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank", a od 1 czerwca pobierana będzie opłata 6 zł miesięcznie za korzystanie z karty, jeśli nie przekroczymy kwoty 200 zł za transakcje bezgotówkowe. Dokładnie takiego maila dostałam:

Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie. Pozostałe przywileje, jakie oferuje T-Mobile konto, nie ulegają zmianie (...)


Tak działa wolny rynek - spoko. Ale skoro mamy wolny rynek to ja mogę poszukać sobie alternatywy, tu moje pytanie: czy jest jakaś zupełnie darmowa alternatywa dla Alior Sync? Jestem biedną studentką i może się zdarzyć, że w jakimś miesiącu nie przekroczę kwoty 200 zł, a wolałabym nie stracić tych 6 złotych.

#banki #finanse #aliorsync #sync #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
k.....e - Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamując...

źródło: comment_OtRxBxU1euThdst8mjh9wm507tgH0keO.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@anonim1133: BPH mnie przekonuje, choć niby warunki bardzo podobne i też opłata miesięczna 6 zł jeśli nie spełni się warunków, ale nic nie kombinują z sieciami komórkowymi i mają realne oddziały, do których mogę się wybrać i dowiedzieć wszystkiego, czego potrzebuję :)
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: Załóż konto w mBanku i złóż przez system online wniosek o zamknięcie konta, wtedy mogą zaproponować bezwarunkowo bezpłatną kartę.

W Inteligo jeszcze jest warunek płatności kartą 100 zł miesięcznie by uniknąć opłaty za kartę. Tylko bankomaty nie wszystkie za darmo.

A odnośnie BPH weź pod uwagę, że ten bank nie jest zbyt hojny, więc po roku mogą pojawić się opłaty. Ale żeby zarobić na banku to dobra
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: nie wiem w jakim wieku jesteś, ale jeśli się kwalifikujesz to polecam konto dla młodych w PKO BP. Jedyna opłata to za ,,korzystanie z kodów jednorazowych", która polega na tym, że za każdy wykorzystany kod pobierają ci 10 gr.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: Do jakiego oddziału? Mówisz o BPH? Wydaje mi się, że można wybrać opcję podpisania umowy w oddziale jak składasz wniosek przez sieć. Za BPH daję aż 3 książki.

A poza tym (nie wiem co sobie wybrałaś) czasem jest tak, że zakładając konto w placówce nie dostajesz bonusu. Np reklamy Raiffeisena nie mówią o 65 zł, że można dostać ;) Albo bank płaci za reklamę albo klientowi.
  • Odpowiedz