Wpis z mikrobloga

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamujące się jako darmowe, zechciało w końcu zacząć na siebie zarabiać. Jakiś czas temu połączyło siły z T-mobile i zmieniło nazwę na "T-mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank", a od 1 czerwca pobierana będzie opłata 6 zł miesięcznie za korzystanie z karty, jeśli nie przekroczymy kwoty 200 zł za transakcje bezgotówkowe. Dokładnie takiego maila dostałam:

Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie. Pozostałe przywileje, jakie oferuje T-Mobile konto, nie ulegają zmianie (...)


Tak działa wolny rynek - spoko. Ale skoro mamy wolny rynek to ja mogę poszukać sobie alternatywy, tu moje pytanie: czy jest jakaś zupełnie darmowa alternatywa dla Alior Sync? Jestem biedną studentką i może się zdarzyć, że w jakimś miesiącu nie przekroczę kwoty 200 zł, a wolałabym nie stracić tych 6 złotych.

#banki #finanse #aliorsync #sync #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
k.....e - Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamując...

źródło: comment_OtRxBxU1euThdst8mjh9wm507tgH0keO.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: Ja mam konto PKO dla młodych, wszystko za darmo, opłata za kartę jest wtedy gdy nie zrobisz 5 transakcji kartą miesięcznie, kwota nie jest ważna z tego co mi się wydaje.
  • Odpowiedz
zechciało w końcu zacząć na siebie zarabiać

zaiste straszne...

po co ci konto skoro nie wydajesz 200zł miesięcznie?
  • Odpowiedz
@Emill: Nie mówię że jest to straszne, od początku wiedziałam że zaczną stopniowo wprowadzać różne opłaty. Nie prowadzę statystyk, ale wydaje mi się że ŚREDNIO wydaję sporo więcej miesięcznie. Po prostu może się tak zdarzyć, że kiedyś tyle kartą nie wydam, nawet czysto teoretycznie. Tylko zapytałam o alternatywę, chill.

@Adams_GA: żaden majątek, po prostu jeśli ktoś może mi zaoferować jeszcze lepsze warunki to czemu tego nie rozważyć.

@
  • Odpowiedz
@Hunter31: Mnie też śmieszą tacy ludzie, z resztą ja unikam "melanży", więc ja nie z tych ;) Ja niczego nie kalkuluję, mam sporo oszczędności, ale też nie muszę się jeszcze utrzymywać zupełnie sama, więc czasem wolałabym nie wydawać kasy i odkładać sobie na wakacje czy coś.

Jeszcze raz napiszę, że nie prowadzę statystyk i być może wydaję miesięcznie sporo ponad 200 zł, ale może się różnie zdarzyć.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: Jak chcesz mieć super free to smartbank + jakiś inny (bez karty, np raiffeisen) by móc wpłacać na smartbank. Obecnie w smartbank nie mają wpłatomatów, no i nie ma jak za darmo wpłacać środków na konto. Jednak możesz zrobić sobie drugie konto internetowe i do niego wpłacać pieniądze w oddziale (przeszukaj co ci się najbardziej opłaca - ja mam 100m do raiffeisen) i tam będziesz wpłacać, a potem przelewać
  • Odpowiedz