Wpis z mikrobloga

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamujące się jako darmowe, zechciało w końcu zacząć na siebie zarabiać. Jakiś czas temu połączyło siły z T-mobile i zmieniło nazwę na "T-mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank", a od 1 czerwca pobierana będzie opłata 6 zł miesięcznie za korzystanie z karty, jeśli nie przekroczymy kwoty 200 zł za transakcje bezgotówkowe. Dokładnie takiego maila dostałam:

Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie. Pozostałe przywileje, jakie oferuje T-Mobile konto, nie ulegają zmianie (...)


Tak działa wolny rynek - spoko. Ale skoro mamy wolny rynek to ja mogę poszukać sobie alternatywy, tu moje pytanie: czy jest jakaś zupełnie darmowa alternatywa dla Alior Sync? Jestem biedną studentką i może się zdarzyć, że w jakimś miesiącu nie przekroczę kwoty 200 zł, a wolałabym nie stracić tych 6 złotych.

#banki #finanse #aliorsync #sync #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
k.....e - Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Konto bankowe Alior Sync, długo reklamując...

źródło: comment_OtRxBxU1euThdst8mjh9wm507tgH0keO.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@WyjadaczWisienek: Doceniam, tylko że jestem ostrożna, bo już mnie jeden Mirek męczy przez PW oferując pomoc i wysyłając reflinki. Nie żebym mu żałowała, niech sobie zarabia, ale ja nie chcę się czuć wobec nikogo zobowiązana. Po prostu wolę załatwiać takie sprawy osobiście, przy okazji zapytam o wszelkie niejasności, a poza tym uważam że nic nie zastąpi mi rozmowy twarzą-w-twarz z drugą osobą... Po prostu lubię takie rzeczy robić na żywo,
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: W banku Ci wyjaśnią, tak xD W banku się sprzedaje produkt jak w każdej innej firmie. Poza tym pracownicy nie zawsze są dobrze zorientowani. Poczytaj na blogu LiveSmarter, JakOszczędzaćPieniądze lub na Konto-Lokata, tam raczej piszą dokładnie o plusach i minusach, i kruczkach.

Jak wychodzę z założenia, że jak dają to trzeba brać. Nie wiem o jakim zobowiązaniu piszesz. Gościu się dzieli częścią zysku dając książki. Jeszcze Michał Szafrański z
  • Odpowiedz
@WyjadaczWisienek: No dobrze, ale podkreślę jeszcze raz, że póki co zadałam tylko luźne pytanie o alternatywę dla Synca, do czerwca mam jeszcze sporo czasu na przemyślenie sprawy i na pewno nie założę nowego konta dzisiaj ani jutro. Faktycznie nie jestem zbyt dobrze zorientowana, dlatego sporo czytam o różnych możliwościach od momentu otrzymania zacytowanego we wpisie maila i zasięgam rad, a parę osób mnie pogania i pyta czy już się zdecydowałam
  • Odpowiedz