Wpis z mikrobloga

@NieUsune: nie, część ludzi nie szanuje wegan z różnych emocjonalnych powodów, które niestety nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek racjonalnością, i potem próbuje sobie dopasować różne wypowiedzi/działania tak, żeby potwierdzały ich tezy. Poza tym nie odpowiedziałeś na mój post, tylko napisałeś jeszcze raz to samo innymi słowami.

Nie jest też prawdą, jakoby "nikt" ich nie szanował - wyobrażam sobie, że horyzonty niektórych nie wykraczają zbyt daleko poza Wykop, i wtedy
  • Odpowiedz
@pawlak: Chce wierzyć, że są weganie, którzy siedzą na dupie, jedzą co chcą i nie płaczą w internecie, że McDonald zażartował z ich nawyków żywieniowych :)

A jeśli nie widzisz, gdzie jest skrajność:

"Jest mi niezmiernie przykro, że tak duża marka posuwa się do robienia sobie żartów z wyborów żywieniowych"

Brakuje tylko SOJA AKHBAR
  • Odpowiedz
@Asp2ire: O, Ciebie propsuje. Szkoda, że nie czytałem wcześniej postów z góry.

Jeste wege od ponad 10ciu lat i uważam, że takie oszołomy psują wszystkim normalnym ludziom niejedzącym mięsa reputacje (,) Aczklwiek Mak ma beznadziejny wybór jak ktoś nie wpierdziela wołowin i innych.
  • Odpowiedz
"Jest mi niezmiernie przykro, że tak duża marka posuwa się do robienia sobie żartów z wyborów żywieniowych"

Brakuje tylko SOJA AKHBAR


@NieUsune: no i niestety w tym miejscu widać, jak gadka-szmatka o "wegefanatykach" itp. zniekształca ci obraz rzeczywistości ;).

Fanatyzm oznacza jakąś nadmierną żarliwość i skrajną nietolerancję w stosunku do osób o innych poglądach, a nie to, że komuś jest przykro i napisze o tym w internecie ;).
  • Odpowiedz
Chce wierzyć, że są weganie, którzy siedzą na dupie, jedzą co chcą i nie płaczą w internecie, że McDonald zażartował z ich nawyków żywieniowych :)


@NieUsune: wyjdź z piwnicy i przestań oceniać świat przez pryzmat internetu.
  • Odpowiedz
@Asp2ire: reputację? co kto je lub gdzie ma stół ustawiony w domu (podobny kaliber istotnej informacji) nie ma nic wspólnego z reputacją danego człowieka. w każdej dziedzinie znajdą się ludzie, którzy uważają, że są lepsi od innych dlatego, że "coś robią" lub "czegoś nie robią". Ale jak statystyka wskazuje, 75% ludzi uważa, że jest mądrzejsza od 50% społeczeństwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szewa1990: Polecam poczytać, co o temacie wege i okrucieństwa dla zwierząt pisze Paul Chek.

TLDR: Rośliny same, za pośrednictwem pewnego rodzaju grzybów, żywią się zwierzętami (dokładnie mikro pasożytami). WHERE IS YOUR GOD NOW?!

"All the way back in the late 30’s and early 40’s, the famous pioneering organic farmer Lady Eve Balfour and founding member of the British Soil Association was doing important soil
  • Odpowiedz
75% ludzi uważa, że jest mądrzejsza od 50% społeczeństwa


@trq: Dobrze, że wpadam w te pozostałe 25%, które myśli, że jest mądrzejsze od 98% społeczeństwa ( )
  • Odpowiedz
wege zdrowe odżywianie


@abdonaty: weganizm nie wymusza zdrowego odżywiania, czemu znowu wpierasz komuś te głupoty?

@chilman: no spoko, nie wiem ile w tym prawdy, tylko że produkcja mięsa wymaga wyhodowania większej liczby roślin :(. Poza tym żenująca końcówka (że wegetarianie coś "udają", podczas gdy prawie nikt o tym nie wie) - wygląda to niezbyt naukowo...
  • Odpowiedz
@abdonaty: a może to różni ludzie piszą? Nie wiem co ma fakt, że dieta roślinna jest potencjalnie bardzo zdrowa, do tego, że ktoś jada frytki.

@chilman: znalazłem jakiś artykuł z 2012 roku, w którym jest napisane, że trwają badania na ile to jest powszechne. Zwróć uwagę, że (oprócz tego co już pisałem) po pierwsze chodzi o bardzo prymitywne organizmy, po drugie to nie trwa miesiącami jak cierpienie zwierząt
  • Odpowiedz
@pawlak: Śmieszne jest, że ciągle mówią jak to jedzenie mięsa jest złe. A jeżeli powie się, że ich nie jedzenie mięsa jest głupie, to się oburzają. Hipokryzja. Jak chcą krytykować, niech tolerują krytykę.
  • Odpowiedz