Wpis z mikrobloga

Świry od teorii spiskowych już nawet dostały się do redakcji Bankier.pl ! Już teraz sekciarze wszędzie, ręce opadają :( Islandia chce odebrać bankom możliwość kreacji pieniądza

Reykjavík, który w czasie kryzysu finansowego niemalże zbankrutował z powodu ryzykownej działalności swoich banków, szuka sposobu, by w przyszłości uniknąć podobnych wydarzeń. Opublikowany 31 marca raport przygotowany pod patronatem premiera przez posłów rządzącej Partii Postępowej wskazuje na potrzebę odejścia od obecnego modelu finansów, gdzie banki komercyjne mogą swobodnie "produkować" kredyty.

Prywatne banki produkujo pieniądze ? Bzdura ! Prywatny bank to tak jak każdy inny biznes jak budka z hotdogami Pana Janka. Przecież prywatny biznes jakby zaczął produkować pieniądze to np. w Polsce 25 lat wiezienia traktowane jak zbrodnia. No ludzie powiedzcie coś bo ja już nie wiem co myśleć. Co się dzieje ? Pewnie znowu coś w tym necie jakieś bzdury ktoś umieścił i nawet redaktor naczelny uwierzył ;) Ktoś musi się wzioć za ten internet bo to nic dobrego nie bedzie !
Przepraszam ja powinienem zająć sie ważniejszymi rzeczami jak mowic o powaznych rzeczach np. skad wzioć pieniodze dla frankowcow albo ludzi powolanych do wojska albo jakis ciekawy shitcoin powstał to może jak bede pierwszy to bede bogaty. Wiem to ale tyle indoktrynacji na tym wypoku, że musiałem o tym napisać. Ja wiem, że kryptowaluty nie mają nic wszpólnego z bankami tak jak bank nie ma nic wspólnego z polityką i z tym co się w kraju i na świecie dzieje. Ja wiem że teraz trzeba mówić o obronie naszego kochanego kraju, nasi rodacy mogą ginąć za nasz piekny kraj a tu o bankach. Na szczęście mamy nasze elity polityczne i wbrew pozorom nie wszystkich można kupić czy zastraszyć. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ POLSKO MOJA KOCHANA.
#btc #bitcoin #kryptowaluty #anarchokapitalizm #prosterozwiazanie #bank #banki #gospodarka #ekonomia #polityka #zepsutysystem
Pobierz p.....4 - Świry od teorii spiskowych już nawet dostały się do redakcji Bankier.pl ! J...
źródło: comment_L2snaYb0Z9oF4ZmEooPjtUJsgbdViMhq.jpg
  • 16
@pawlo74: Ale banki istotnie dając kredyt produkują nieistniejące pieniądze.

Zapomnieli tylko dodać że przy spłacie kredytu banki NISZCZĄ ISTNIEJĄCE pieniądze. I wszystko się zgadza.
Zapomnieli tylko dodać że przy spłacie kredytu banki NISZCZĄ ISTNIEJĄCE pieniądze. I wszystko się zgadza.


@graf_zero: a jak banki udzielą tyle kredytów, że nie ma kontroli i w efekcje cały system jest zagrożony i nikt nie spłaca bo go nie stać. Co wtedy ?
Chodzi o wymóg 100% rezerwy dla banków komercyjnych. Do tej pory mieli rezerwę cząstkową, co powodowało ekspansję kredytową, czyli to co oni nazwali "produkcją". Chyba nie zrozumiałeś.


@nikifor: bardzo dziękuję za wyjaśnienie. No tak 100% rezerw. To jest pomysł.

Tylko tak sobie myślę jakby mi dali wolną rękę do drukowania pieniędzy to nie ma takiej siły żebym z tego zrezygnował. Wydrukowałbym tyle ile trzeba dać wszystkim którzy chcieliby mi tego
Widać nie rozumiesz zagadnienia i próbujesz podważać oczywiste fakty. Z tego właśnie powodu (kreacji nieistniejącego pieniądza) dochodzi do innych patologii


@Powstaniec: no wiesz, masz rację ja nic nie rozumiem już mam mętlik w głowie dlatego pytam. Może znajdzie się ktoś mądry kto mi to łopatologicznie wytłumaczy.
Ty teraz jeszcze bardziej zamieszałeś mi w głowie tym cytatem:

Departament Sprawiedliwości nakazuje pracownikom banków, aby brali pod uwagę informowanie policji w razie wypłat przez
@pawlo74: są dwie szkoły - falenicka i otwocka.

Jedna twierdzi, że w celu powściągnięcia zakusów bankierów rezerwa 100% jest konieczna na każdym poziomie. Druga, że rezerwa cząstkowa sprawdzi się w systemie wolnej bankowości (bez banków centralnych) i solidnego pieniądza.

Ja akurat jestem zwolennikiem tej drugiej, bo nie lubię regulacji.
Ja akurat jestem zwolennikiem tej drugiej, bo nie lubię regulacji.


@nikifor: no popatrz ja też nie lubię regulacji i uważam, że regulacje są złe bo regulacje zależą od interpretacji ludzi, ilu ludzi tyle interpretacji i duże pole do manipulacji.
Dlatego uważam, że powinniśmy wprowadzić regulacje gdzie rządzi matematyka gdzie zawsze 2+2=4, gdzie nikt nikogo nie może oszukać. Nie jest to idealnym rozwiązaniem ?
Wydajesz się bardzo mądrym człowiekiem, więc jak możesz
jak możesz być zwolennikiem drugiej szkoły, która świetnie wygląda w teorii, na papierze ale w praktyce nie działa i zniszczyła już wielu ludzi. Przerażające jest to, że nigdy nie uczymy się na błędach.


@pawlo74: o nie nie, teraz finansami rządzą banki centralne a pieniądz jest jaki jest więc do wolnej bankowości jest daleko.
o nie nie, teraz finansami rządzą banki centralne a pieniądz jest jaki jest więc do wolnej bankowości jest daleko


@nikifor: wolna bankowość ? to znaczy, że nie ma regulacji i każdy produkuje tyle pieniądza ile chce ? Co ma do rzeczy bank centralny jak banki prywatne kontrolują #gospodarka jak chcą to udzielają jak nie chcą to nie udzielają są wolne i dzieje się właśnie to co się dzieje.
Ale najgorsze jest
p.....4 - > o nie nie, teraz finansami rządzą banki centralne a pieniądz jest jaki je...
@pawlo74: To nie żadna teoria spiskowa, to rzeczywistość. Pieniądz gotówkowy stanowi (nie pamiętam ile dokładnie) coś około 10% wszystkich pieniędzy w obiegu. Reszta to fikcyjne zera na kotach bankowych. Powstała swoista bańka. Jeśli nagle wszyscy chcieliby wypłacić swoje pieniądze w gotówce, ba nawet nie wszyscy, wystarczyłoby te 11 %, system finansowy załamał by się, bo te pieniądze po prostu fizycznie nie istnieją. Dlatego "bankokracja" zachęca do odejścia od pieniądza gotówkowego na
wolna bankowość ? to znaczy, że nie ma regulacji i każdy produkuje tyle pieniądza ile chce ?


@pawlo74: Tak, ale jednocześnie rezygnujemy z "prawnego środka płatniczego" emitowanego właśnie przez bank centralny opierając się np. na złocie. Każdy bank ma możliwość emisji własnej waluty a wkłady depozytariuszy nie są gwarantowane przez państwo. To powrót do korzeni bankowości - przecież stąd się właśnie wzięły "bank notes". Zdaję sobię sprawę, że to na dzień