Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mnie ludzie w-------ą... Szczególnie moje pokolenie (lvl 25). Wracam sobie ja wczoraj ze studbazy a tu w busie sodoma i gomora ,(normalnie jest prasie pusty) ostatnie miejsce siedzące. Wsiada babka z dzieckiem (7 lvl max) do miasta oddalonego o 1,5h drogi ( jak ja). Dzieciak usiadł na schodku, matka stoi obok. Ofc 18 osób w wieku ok 20 lat albo wgapia się w okno albo w smartfona i nie wstanie ni c---a. Ja ze skręconą kostką myślę sobie tyle nie dam rady stać. No nic jedziemy sobie no i po drodze ten kretyn kierowca zabiera tych ludzi ( w końcu jest napisane że 15 stojących miejsc, nieważne że przy 10 jest człowiek na człowieku i nie ma jak oddychać). Po ok. pół godziny drogi stwierdziłam że godzinę to wytrzymam i powiedziałam babce żeby usiadła i małą na kolana wzięła a ja postoje. No mało się kobieta ze szczęścia nie popłakała ( okazało się że ze szpitala wracały i dzieciak słaby i w ogóle). Wstyd mi za to że tylu młodych i (ofc na pierwszy rzut oka, może wszyscy byli schorowani jak moja babcia starowinka ) zdrowych ludzi jest takimi pieprzonymi egoistami. Idę obejrzeć porcję obrazków przywracających wiarę w ludzi... #gorzkiezale #nobodycares #studbaza #ludzietochuje
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cadcadcad: ale ja wcale nie uważam, że mi się należy. W 99% przypadków i tak w autobusie stoję bo nie lubię potem tego wzroku ludzi, że och młody nie wstanie czy coś. Ale w dzieciństwie jak z matką jeździłem to nie raz, nie dwa się stało całą drogę za rączkę i problemu nie było. Ba, w pociągu Szczecin-Goleniów, który kiedyś bywał tak obładowany, że już na pewno gimbynieznajo potrafiło się
  • Odpowiedz
@chixi: Myślę, że coś pomieszałaś. Wg zasad dobrego wychowania należy ustępować miejsca staruszką/osobą słabym/chorym/ kobietą w ciąży. Zasadniczo jeszcze mężczyzną zdaża się ustępować miejsca kobietom.

Jeszcze dzieci powinny ustępować miejsca dorosłym -> nie na odwrót
  • Odpowiedz
Mnie kiedyś jakiś obrońca szelestu i prawilnych społecznych postaw chciał n---------ć bo nie ustąpiłem miejsca kobiecinie w ciąży. Nie ma co zgrywać kozaka, był ode mnie większy z twarzą poświadczającą doświadczenie w walkach ulicznych, więc obiłby mi ryj bez problemów, ale w końcu odpuścił. Zwyczajnie jej nie zauważyłem, a ten do mnie z mordą i pięściami. Na każdym przystanku mam robić obrót głową do tyłu żeby zabaczyć czy ktoś bardziej potrzebujący nie
  • Odpowiedz
@duskhorizon: z mizoginami. poza tym ONI PŁACO ZA BILET!!! ONI SĄ KLIENTAMI I IM SIĘ NALEŻY i żadna "c--a" nie będzie im odbierać ich praw konsumenckich. Nie ustąpię. Byłem pierwszy. Mam prawo siedzieć. ZASADY WOLNEGO RYNKU. Kupuję usługę i z niej korzystam...
  • Odpowiedz
@chixi: Tak, kierowca jest kretynem, bo nie chce zostawiać ludzi na przystanku, gdzie czekaliby pewnie z godzinę na następny autobus.
Jak mnie to irytuje w starszych pokoleniach - nieumiejętność normalnego kontaktu z ludźmi, mówienia czegoś wprost. Nie zapyta ci taka memeja w autobusie, czy nie mógłby ktoś ustąpić miejsca, bo dziecko jest słabe i wraca ze szpitala. Nie bo nie, jestem memeją i niech moje dziecko się męczy - no
  • Odpowiedz
@chixi: Ach to młode pokolenie, winne całemu złu tego świata, także temu że inni ludzie boją się po coś odezwać. To zepsute pokolenie tylko całymi dniami siedzi w domach i odpoczywa, a potem na złość matkom z dziećmi jeżdżą tramwajami i autobusami i tylko zajmują miejsca, wiedząc, że nikt ich nie poprosi o ustąpienie bo przecież wszystkim innym się należy. Chamstwo. Brak słów.
  • Odpowiedz
@yasmine: Kierowcy busów są kretynami bo pakują ludzi do jeżdżących trumien narażając nie tylko tych co stoją ( ci w sumie sami podejmują decyzje czy wsiadają czy nie) ale tych którzy jak normalni ludzie siedzą, akurat busów w popularnych kierunkach jest mnóstwo ( w moim przypadku jeżdżą średnio co 20 minut) ale kierowcy i tak się ścigają kto napakuje więcej... Uwierz mi on ma w dupie ludzi i ile będą
  • Odpowiedz
@chixi: Jak komuś przeszkadza ścisk to nie musi wsiadać albo może wysiąść i poczekać na następny autobus. Poza tym sama napisałaś że dziecko sobie usiadło na schodku więc w czym problem?
  • Odpowiedz
@chixi: No to pozdro jak sama nie będziesz mogła jechać autobusem bo kierowca powie że nie ma miejsc, a następny za 2h xD Zresztą nie rozumiem bólu d--y o dziecko. W komunikacji miejskiej też wstajesz każdej babince i sie jej pytasz? Ja tak robiłem dopóki nie ogarnąłem się że większość z nich mówi że na następnym wysiada.
  • Odpowiedz
@chixi: ja bym ustąpiła ale chyba dlatego, że sama czasem jeżdżę z dzieckiem lvl 3, ze 3 razy nam się stało i zawsze kończylo się tym, że stałam z młodą na ręku, bo ona nie dawała rady.

Poza tym znieczulica mocno, kiedyś jechałam w busie z gościem bez nogi, o kulach, żaden zjeb nie ustąpił, ale jak tylko wszedł to kobiety lvl 50 ploteczki dlaczego taki młody a nogi nie
  • Odpowiedz