Wpis z mikrobloga

Czujesz nostalgię wspominając pokemony? Chciałbyś na nowo poczuć magię dzieciństwa i odświeżyć sobie każdego z nich? Zapraszam do codziennego cyklu #codzienniejedenpokemon , w którym będę prezentował te urocze stworzonka.

Maszyna losująca czas start, dzisiaj pokemon o numerze indeksu 6, czyli...

Charizard

Wysokość: 1.7 m

Typ: Ognisty /powietrzny

Występowanie w grze: Góry

Wygląd
Charizard jest bardzo dużym pokemonem, zdecydowanie przewyższając pod tym względem swoje poprzednie ewolucje. Łuski pokemona stają się znów intensywnie pomarańczowe. Powiększają się pazury, uwydatniają wyraźnie kły. Na jego grzbiecie pojawiają się sporych rozmiarów skrzydła, które są cechą charakterystyczną tego pokemona. Są one ciemnozielone po wewnętrznej stronie, co jest nietypową kolorystyką dla jego linii ewolucyjnej. Róg na jego głowie, który pojawił się u Charmeleona powiększa się i ulega podwojeniu. Znacznie dłuższy staje się także jego ogon, zaś płomień na końcu jego ogona większy. W zależności od nastroju i kondycji pokemona, może on powiększać się do ogromnych rozmiarów.

Zachowanie
Dzikie osobniki spotykane są niezwykle rzadko i prowadzą samotny tryb życia w niedostępnych, górskich terenach. Są pokemonami bardzo terytorialnymi i często staczają między sobą niezwykle zaciekłe walki o obronę własnego terytorium. Większość badaczy opisuje je jako pokemony agresywne, o lekceważącym stosunku do napotykanych ludzi i innych pokemonów. Charizardy pochodzące z hodowli są natomiast przywiązane do swych trenerów i posłuszne, w przeciwieństwie do poprzedniej swej ewolucji. Mimo to, z racji swej niezwykłej siły często lekceważą przeciwnika w walkach trenerskich co często może sprawiać problemy. Potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, by odpowiednio ukształtować charakter tego pokemona i wytrenować go do walki.

Opis fabularny
Cień wielkiego pokemona przesuwał się błyskawicznie po powierzchniach drzew. Młody jeszcze Charizard rozglądał się leniwie wokół, po czym skierował się w stronę skalistych turni mieniących się w świetle zachodzącego słońca. W pewnym momencie coś go zaskoczyło - zauważył, że za nim rozciąga się długi pas płonących wierzchołków drzew. Machając w miejscu skrzydłami, przyjrzał się płomieniowi na końcu swego ogona, wyraźnie zakłopotany. Po chwili podwyższył lot, i z wygiętym do góry ogonem poszybował w stronę swojego legowiska.

Ciekawostki
Może zionąć ogniem, który jest w stanie stopić... głazy-kolor płomienia na końcu jego ogona jest wtedy bardziej intensywny. Zdarza się, że powoduje pożary lasów w sposób niezamierzony.

Jeśli Charizard jest wściekły kolor płomienia nabiera... niebiesko-białego koloru. Im ma więcej doświadczenia tym temperatura płomienia jest wyższa.

Skrzydła mogą go unieć na wysokość prawie półtora kilometra.

Stopienie lodowca o wadze 10 000 ton nie stanowi dla niego większego problemu.

Opis został zaczerpnięty z pokelife.pl oraz z bulbapedia.bulbagarden.net

#pokemon #pokemony #codzienniejedenpokemon
Pobierz F.....8 - Czujesz nostalgię wspominając pokemony? Chciałbyś na nowo poczuć magię dzie...
źródło: comment_QokHqlao5hCX7lCXnlWYdspiwjdpiv6f.jpg
  • 14
@Florek108: ech, a miałem holosa Charizarda. ostatnio z ciekawości sprawdziłem cenę tej karty i się #!$%@?łem z deka. kartę trafiłem w jednej z paczek kart, które dostałem wraz z zakupionym dla mnie przez moich rodziców pierwszym moim rowerem dwukołowym marki SCORPION. czyli #!$%@? niezbyt markowym, nawet amorów nie miał, ale i tak był #!$%@?. zresztą bardziej się jarałem Charizardem niż tym rowerem i tak. szanujmy się, tylko jeden ziomek miał Blastoise'a.