Wpis z mikrobloga

nie uzasadniłeś, że podatki to nie kradzież jako tako,


@krolikbartek: umowa społeczna, króliczku, to nie kradzież jako tako, bo nikt cię nie zmusza do ich płacenia. Nie podobuje się taka sytuacja to zabawki do walizki, buzi mamusi i do afryki z uwielbioną wolnością wszelaką i brakiem podatków. Zastanawiałeś się kiedyś czemu społeczeństwa ewoluują w kierunku modelu europejskiego (powiedzmy) a nie w kierunku wskazywanym przez zazwyczaj kilkunastoletnich anarchokapitalistów? Pewnie nieskażeni systemem, nie?


Ja to wszystko na podstawie twojej dyskusji: wskazujesz np. podatek od darowizn, który moim zdaniem również jest bezzasadny, jako przykład kradzieży i... wyciągasz wioski względem całego systemu. No #!$%@?... Patrz mój
  • Odpowiedz
@vlah:

Czemu nie co? Czemu nie zabrać mi wtedy bez mojej zgody, pod przymusem np. 50zł (może być nawet 5zł) żeby dać komuś kto chce prowadzić badania? I to jest wg Ciebie ok?

bez tych badań nie miał byś sztucznego serca, medycyny(pan prowadzi badania genetyczne, zpraszam: http://www.ibb.waw.pl/pl/uslugi/pracownia-analiz-mikromacierzy ), polskiej zbrojeniówki: http://www.pitradwar.com/ i wielu wielu innych. Twój poziom niewiedzy mnie poraża, ile Ty masz lat?????
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:

lawl, owszem machnalem sie liczac procent nie z tego co powinienem, z 2000 netto wyjdzie 3400 calosci.

Wciaz niemalo. I mozesz doczytsc calosc tamtego posta, bo ubezpieczenie + emryture odlozysz z samevo zusu gdy oplacasz go sam (1000 zl).
  • Odpowiedz
@Tank1991:
No kolejny z argumentami odnoszącymi się do mojej osoby zamiast do tematu.
Jeśli to Twój rocznik w nicku to jestem zdecydowanie starszy.

Zobacz od czego wzięła się dyskusja - pytanie było "czy podatki to kradzież".
Nie są dobrowolne, nikt mnie nie pyta o zgodę więc to jest jak
  • Odpowiedz
@vlah:

No kolejny z argumentami odnoszącymi się do mojej osoby zamiast do tematu.

najpierw odpowiedz, potem wycieczki

Nie są dobrowolne, nikt mnie nie pyta o zgodę więc to jest jak
  • Odpowiedz
@Revq:
Ja to mam tu 3 komentarze tylko ;)

Kradzieżą można nazwać dopiero te podatki, które są odbierane pod groźbą kary lub więzienia w brew naszej woli.


Sorry, ale to bzdura jest. Umowa społeczna polega na tym, że dzielimy wydatki na wszystko pomiędzy całe społeczeństwo z jakimś tam zróżnicowaniem ich wysokości na obywatela albo i
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina:

Ps. Jak to sie dzieje, ze "tolerancyjne" lewactwo w tym poscie NOTORYCZNIE wyzywa i obraza innych.
Odniosles sie do czesci, gdzid faktycznie sie pomylilem, ale do reszty gdzie juz mowie ok, to zamiast osdpowiedziec, tylko mnie szkalujesz ;).
  • Odpowiedz
Twój poziom niewiedzy mnie poraża, ile Ty masz lat?????

@Tank1991:
Sam zacząłeś wypowiedzą powyżej więc nie widzę sensu z Tobą normalnie rozmawiać.

W ogóle ciężko odnosić się do argumentów jak co drugi dotyczy wieku albo problemu z logicznym myśleniem.
  • Odpowiedz
@vlah:

Sam zacząłeś wypowiedzą powyżej więc nie widzę sensu z Tobą normalnie rozmawiać.

nie masz argumentów widzę.... Przeraził mnie co napisałeś i z szacunku do osób nauki poniosły mnie emocje stąd taka reakcja. To o wieku było pytaniem, nie stwierdzeniem.

W ogóle ciężko odnosić się do argumentów jak co drugi dotyczy wieku albo problemu z logicznym myśleniem.

ładna ucieczka, wieku ani problemów nie użyłem jako argumentów ANI RAZU. Za to
  • Odpowiedz
@vlah: na pierwszy komentarz jakoś odpisałeś. I to z dużo mocniejszą i niepopartą wywodem wypowiedzią:

Twój poziom zepsucia moralnego mnie poraża...


Odwracasz się od dyskusji szukając dziury w całym jednocześnie mi(!) zarzucając
  • Odpowiedz
Z powodu "umowy społecznej" powstaje sytuacja kiedy państwa nie muszą konkurować o obywatela przy pomocy zachęcających do przyjazdu podatków czy sprawności gospodarki ponieważ ta własnie umowa społeczna zapewnia państwu stały dopływ gotówki dzięki demografii.


@Revq: Przykro mi, ale to jest to co wykopki nazywają samozaoraniem w Twoim wykonaniu :)
JAK TO NIE MUSZĄ KONKUROWAĆ? Z umowy społecznej obowiązującej w danym kraju możesz się wypisać poprzez opuszczenie go - wiesz, ludzie to zwierzęta stadne i lubią takie chore układy jak państwa i zasady współżycia w grupie - natury nie oszukasz. Ale jeżeli uważasz, że prawo krwi i ziemi dla Ciebie nic nie znaczy to możesz wyjechać do kraju, gdzie będziesz miał odpowiednie dla siebie prawo - afryka, jeszcze trochę azja miejscami.
A podatków nie płacisz dlatego, że się tu urodziłeś tylko dlatego, że korzystasz z infrastruktury itd. Gdybyś urodził się w Afryce to oczywiście tych podatków byś nie płacił, ale biegałbyś za antylopą zamiast chodnikiem pójść do mięsnego. Trzyma Cię w Europie ktoś
  • Odpowiedz
Żeby ułatwić dyskusjě, postanowiłem zebrać wszystkie dotychczasowe argumenty @chapeaunoir :

-gimbo-anarchisto
-Społeczeństwo powinno pomagać wybitnym jednostką, a nie takim amebą jak ten powyżej.
-lepiej założyć klapki na oczy i nie rozwijać tego swojego iq na granicy siedemdziesięciu punktów
-możecie sobie otrzeć łzy, które wam wyciekły podczas intensywnego bólu z tylnej części
  • Odpowiedz