Wpis z mikrobloga

Smiechlem. Kumpel ostatnio kupil golfa 5 gti. #!$%@?, ze #cebula motzno przez 4 lata oszczedzal jak #!$%@?. Nigdzie nie byl z swoim #rozowypasek przez te 4 lata ani nawet nie wyskoczyl z nami na pizze. Generalnie przez 4 lata #!$%@? kanapki. No nie wiem co trzeba miec w glowie. Zarabia 1700zl netto, po 4 latach kupil samochod za 40 tys. Czyli jego cale oszczednosci. I teraz dajmy przyklad, ze cos sie #!$%@? w tej golfinie i co? 2 lata bedzie zbieral na naprawe? Do tego jezdzi jak ostatni Janusz bo jak jezdzi dynamicznie to mu 15l. Spali. No #!$%@? to po to sie kupuje sportowa wersje, zeby z tego nie korzystac?

#logikacebulakow #samochody #motoryzacja #patologiazewsi #patologia #niewiemjaktotagowacjeszcze

A Wy co myslicie? Ja mam taki samochod, ze jak sie cos #!$%@? to nie odczuwam tego, ze go naprawiam z ostatniej wyplaty...
  • 56
@fryond: Wyzywasz znajomego od cebulaków i patologii bo zamiast #!$%@?ć wypłatę odłożył sobie na samochód?


@tytanowy-janusz: raczej dlatego, że #!$%@?ł wypłatę na kiepski samochód, z którego w dodatku nie korzysta bo go nie stać :) Już kupiłby z małym silnikiem i przykleił znaczek GTI, taniej by mu wyszło :)
@fryond: Cebula motzno to by była jakby wziął w kredycie na milion lat z milionowym procentem. Ja w życiu bym czegoś takiego nie kupił, zarabiając tyle pieniędzy, ale skoro 4 lata odkładał to czacun za determinację. Polecam nie używać określenia "cebula" na lewo i prawo.

Generalnie wypok w formie - jak ktoś bierze na coś kredyt to debil, cebulak i w ogóle. Jak nie bierze kredytu i lata oszczędza, żeby sobie
Jak dla mnie godne pochwały, że potrafił tyle odłożyć - ale bezsens, że efekt 4 lat wysiłku wydał na konsumpcję. Mam nadzieję, że chociaż AC wykupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fryond: Nie rozumiem jak mozna "inwestowac" kupe kasy w pasywa, na ktore Cie nie stac. Chociaz nazywanie tego inwestycja to tez blad (;
Nastepnym krokiem bedzie kupno mieszkania za 200tys. na kredyt, ktory beda splacac jeszcze jego wnuki. Aaaa! Wroc! Jakie dzieci, jakie wnuki... Przeciez trzeba splacac mieszkanie i naprawic samochod NA KTORE MNIE NIE STAC.
@fryond: Typ zbieral na wymarzony samochod i zrealizowal cel. Szacunek dla niego a nie zadna cebula.
Cebula za to w pelni kwitnie w tobie, bo jedyne co potrafisz to wylac swa zawisc i zazdrosc bo ktos potrafi osiagnac cos, czego ty nie jestes w stanie. Ale mirkuj smialo, opluwaj innych dookola bo inni cos maja a ty nie. Najlepiej to jeszcze poprzebijaj opony ludziom by im nie bylo lepiej od ciebie.
@kiernek: Nie ja sobie kupie samochod za 40 tys ale za 3 miesiace oszczedzania. A wlasnie mi bedzie potrzebny jakis wiekszy. Z tym, ze ja mam dom i dwa mieszkanie i aktualnie zbieram na drugie :)
@fryond: Też chciałem sobie kupić pontiaca firebird w gazie. Ale mi to teściu z głowy wybił. No i cytat Bisza:
" #!$%@? nowe buty, Idź w #!$%@? z nowym autem
Przejdę piechotą na boso po węglach, po to by pokazać ci pieprzoną prawdę"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fryond: Ale po co się chwalisz? Dowartościować się chcesz? To, że Ciebie stać to fajnie, a że koleś przez 4 lata z takiej kwoty coś uciułał i sobie kupił to tylko brawa za determinacje. Sam zarobił, sam odłożył i podjął decyzję, z którą teraz będzie musiał się zmierzyć. Miał jakieś tam marzenie i je spełnił. Nie widzę tutaj, żadnej cebuli. A tym bardziej, nie mam zamiaru wnikać ani w Twój, ani
@qoszmar: mam wrazenie, ze on nie wydawal na nic. Jedynie na wode z biedronki. Nie pije alko, nie pali. Kanapki z domu, do pracy jezdzi z ojcem (samochod na gaz) i to jakies 15km wiec obstawiam, ze na dojazd tez kroci nie wydawal. No i jak mowie przez 4 lata z nami nigdzie nie wychodzi.