Wpis z mikrobloga

No i jest problem. Pamiętacie znalezisko, jak dwóch kurierów (#dpd i #sprintexpress) grali w dwa ognie w #rzeszow paczkami kurierskimi ? No pech chciał, że trafiło akurat na moją paczkę, w której wysyłałem drukarke 3d. Pech chciał też, że dostarczyli ją w piątek, gdzie nikt nie mógł w firmie już jej otworzyć. A gdy otworzyli ją w poniedziałek, okazało się... eh... zacytuje "Ktoś musiał nią rzucać, i upadła na bok - ma skrzywiony trzpień silnika X oraz cały silnik Z razem z prętem trapezowym." No cóż - naprawa, bo to przecież rzecz na której pracuje (Pierwotnie drukarka została wysłana w celu wymiany ekstrudera na nowszy). Ale jednocześnie wysłałem do nich kuriera, by spisał protokół szkody i złożyłem reklamacje. Jakimś cudem, którego nie rozumiem zupełnie, reklamacji mi nie uznali.

Odpowiedź DPD:
http://wyslijto.pl/plik/9t3dy17gx2
http://wyslijto.pl/plik/rd3l7fcy7g

Gdy szukałem filmu na yt gdzie kurierzy bawią się paczkami (rzecz dzieje się pod moim blokiem, obu gości znam z widzenia, zawsze albo dostarczają albo odbierają ode mnie paczki) to już go nie ma. A pamiętam, że to jeden wykopowicz nagrywał całą sytuację.
Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? Poza tym, że zmieniłem już kuriera, to chciałbym się odwołać i dołączyć ów film do reklamacji.
#kurierzy #pomocy #prawo #reklamacja
  • 16
@ktostujestdieselem: Nie wiem jak tam to prawnie wygląda, ale logicznie myśląc to że dodasz ten film to Ci nic ni da. Bo nie wiadomo czy jest tam twoja paczka czy też nie. Także najprawdopodobniej nic nie zdziałasz.
Rzeszów tak ma :) ale nie tylko...
@ktostujestdieselem: Odmówili ci bo protokół nie został spisany przy dostawie paczki. Gdyby nie mieli takiego zapisu kazdy po paru dniach zgłaszałby uszkodzenie nawet jakby sam towar uszkodził. Nie staję po ich stronie ale zawsze jak coś "droższego" zamawiam to kurier czeka aż otworzę paczkę. Może i jestem człowiekiem #!$%@? ale ostatnio czekał aż rozpakuję każdy z 10 silników. Taka jego rola. (PS: wartość jednego silnika to ok. 580zł).

Jedyne co możesz
@webster90: Nie, że bronię.. ale skąd wiesz jak wygląda organizacja wewnątrz DPD i Siódemki? Jeden kurier Ci powiedział? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że kurier czeka aż otworzysz przesyłkę nie jest niczym złym. Jest coś takiego jak 'kwadrans kurierski'. Wierz mi lub nie też, ale 580 zł/paczka to niewielka wartość wobec codziennie przewożonego wolumenu przez te firmy.
@madrzew: 10 silników w jednej paczce ale to nie o to chodzi. Co do dpd i siódemki to o burdelu wewnątrz wiem od kurierów bo mieliśmy z nimi umowę ale po ostatnim zamieszaniu zmieniliśmy na fedex. Awantury i skakanie Sobiech gardeł jak paczka idzie do Ciebie tydzień.
Znam realia pracy kurierów, co do reklamacji to najlepiej od razu złożyć i otwierać tak jak ktoś powiedział przy nich, jeśli tego nie zrobisz to w dużej mierze zależy od dobrej woli lub jej braku ze strony kuriera że będziesz mógł złożyć w innym terminie