Wpis z mikrobloga

#motocykle Helou, mam do Was pytanie o poradę. Szukam od paru tygodni motocykla i pojawiła się pewna opcja od zaufanego znajomego znajomego. Co prawda patrząc na ogólne ceny ciut wykracza poza mój budżet ale wiadomo, jak się pojawia coś porządnego to warto dołożyć. Wczoraj rozmawiałem z gościem i sytuacja wygląda tak. Kupił ten motocykl w idealnym stanie ale po jakimś czasie okazało się, że miał frontowego dzwona, prawdopodobnie lagi wygięte i koło w chłodnicy. Motocykl został profesjonalnie naprawiony, a później w dalszym ciągu użytkowany przez tego jednego człowieka. W międzyczasie miał jeszcze na nim delikatny szlif na lewą stronę (podobno za dużo gazu odjął na zakręcie + piach).

Reszta czyli opony, napęd itd - bez zarzutu.

Jest to Bandit 650n, 2005r.

Sprzedawca sam w sobie jest w 100% uczciwy - co do tego nie mam wątpliwości z racji na relację.

Teraz pytanie do Was. Jaką kwotę mu zaproponować biorąc pod uwagę wypadkową przeszłość oraz obecne delikatne uszkodzenia (dekiel na silniku, zarysowanie na baku i ciężarku kierownicy). Wiem, że ciężko to stwierdzić ale czy Waszym zdaniem kupowanie moto po takim akurat wypadku ma sens jeżeli motocykl został profesjonalnie doprowadzony do użytku i później normalnie jeździł? W załaczeniu dwa zdjęcia. Jak coś to mam jeszcze więcej fotek.

Pewnie pojawią się pytania dlaczego akurat ten model ale wolę chyba od znajomego ze znaną przeszłością, przebiegiem, naprawami niż NIBY bezwypadkowy z cofniętym licznikiem itd.
Pobierz nokio - #motocykle Helou, mam do Was pytanie o poradę. Szukam od paru tygodni motocyk...
źródło: comment_dmx23wEV7MqULChQHoirRbNUZFV6BnHP.jpg
  • 24
@nokio: Wygląda spoko, jak sam nie skręca to ok . Ja tez w swoim musiałem wymienić lagi po lekkim spotkaniem ze słupem i wszystko było ok, prosto jechał.
A co do otarcia - to normalne, każdy motocykl się przewrócił, szlifował glebe czy cokolwiek, oprócz nowego w salonie.

koło dychy trzeba wybulic cebulionów.
@nokio: regulatory napiecia w suzuki to zmora, pogadaj z kolezka zeby tego nie robil tylko spuscil tyle z ceny, i wez taki ktory siedzial w CBR czy R1, przykladowo FH008, zamyka temat problemow z ladowaniem. mi moto zjadlo juz trzy akumulatory ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nokio: co z tego, że miało dzwona. jeśli rama była cała to motocykl nie ustępuje w niczym tym bezwypadkowym. Cena jak za normalne moto ;) jakby glowka ramy byla jebnieta to moto od razu bedzie jechac krzywo. Cokolwiek jesli bylo prostowane, naciagane Od razu to zauwazysz przy glowce.. Co jak co, ale motocykle sa robione perfekcyjnie tam kazdy odchyl od normy od razu wyczujesz.
@przegryw69: Wydech jest oryginalny ale nie wiem dlaczego ma taki złotawy kolor, może na zdjęciach. W sobotę jadę go obejrzeć. Opony i napęd prawie nowe :D

@Stitch: Dzięki za kontruktywne porady, nie mam jeszcze w tym doświadczenia. Czyli gdyby rama była krzywa to od razu to poczuję, np przy puszczeniu kierownicy czy po prostu podczas jazdy po równej drodze na wprost?