Wpis z mikrobloga

@fantomasas: ta analiza wciąż nie wyjaśnia tego wykresu - http://i.wp.pl/a//f/pjpeg/47224/1251732.jpg

nawet jeśli istnieje korelacja między byciem na pierwszej stronie, a niebyciem, to nie wiadomo jaki był faktyczny zakres tej korelacji, natomiast rozkład głosów nieważnych jest zwyczajnie nieprawdopodobny. Tak więc można uznać, że do pewnego stopnia premiowane było pierwsze miejsce, ale jednocześnie można też założyć, że część głosów została sfałszowana

Można uznać, że część wyborców z północy i południa zagłosowało na
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: Ale metody statystyczne takie niuanse uwzględniają, używając prawdopodobieństwa, zakresów ufności itd.

Szczerze: tego Flisa w styczniu przeczytałem i więcej nie drążyłem sprawy, więc nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania, ale trudno mi sobie wyobrazić, by takie ewentualności nie były rozpatrywane. Flis to nie jest pupilek salonu czy coś tam, minimum zaufania do niego mam.
  • Odpowiedz
@fantomasas: mi nie chodzi o to, że Flis źle obliczył korelacje, tylko o to, że one nie wyjaśniają wielu wątpliwości, w szczególności przyczyny takiego kształtu wykresu głosów nieważnych

ale dobra, eot, bo lepiej będzie jak przy jakiejś okazji (np. na salonie24) sam się go o to zapytam
  • Odpowiedz