Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy
Właśnie policzyłem i mam aż 800kcal deficytu na redukcji - nie chodzę głodny, jem co 3h sześć posiłków dziennie, nie mam ochoty jeść więcej. Od 12.01 zrzuciłem prawie 8 kg i ważę już koło 78kg. Mieszczę się zatem w przedziale 0,5-1kg tygodniowo, mięśnie zaczynają wychodzić na wierzch, brzuch powoli robi się wreszcie płaski. Mam niecałe 170 cm wzrostu, jak myślicie, do ilu kg powinienem palić? Obwód w bicepsie niecałe 40 cm jak ostatnio mierzyłem, więc tak w normie. Trochę kg mięśni na pewno mam. Jest jeszcze sporo tłuszczu na pośladkach, udach, trochę na brzuchu, ale nawet na klatce - otłuszczam się cały.

Skoro chudnę i nie palę mięsa to trzymać dalej taki deficyt skoro brak skutków ubocznych? Jeśli tak to o kant dupy te kalkulatory.
Przy jakim bf wychodzą mięśnie brzucha?
Chcę wytopić ile dam radę i potem zwiększać stopniowo kcal i robić cykl masowy - jednak bez totalnego wysuszenia na starcie nie ma to sensu, bo cioram ciało od ponad 2 lat i nie ma powalających efektów, ale wszystko z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 19
@amarantowy: split 3x w tygodniu, co miesiąc zmieniam połączenia partii i wymieniam ćwiczenia. Po siłowym 30 minut aerobów, teraz przechodzę na interwały. Korzystałem z: http://iifym.com/tdee-calculator/ wpisując swoje dane i zaznaczając 3x w tygodniu. Jem codziennie podobnie, zmieniając jedynie warzywa, zamieniając tuńczyk-chudy twaróg, czasem mały czit. TDEE pokazał zapotrzebowanie na ~2350 kcal, a np. dzisiaj zjem 1500.
@amarantowy: To przecież to zapotrzebowanie z kalkulatora na 2350 kcal to już jest z ćwiczeniami, czyli po prostu brakuje mi 800 kcal w DT, a nietreningowe wystarczy 1700 kcal - i wtedy mam około 150-200 kcal deficytu. Ja to tak rozumiem?
jak myślicie, do ilu kg powinienem palić?


jeżeli później chcesz zrobić masę to proponuje wyciąć do ładnego 6-paka

Skoro chudnę i nie palę mięsa to trzymać dalej taki deficyt skoro brak skutków ubocznych? Jeśli tak to o kant dupy te kalkulatory.


jeżeli dalej chudniesz, masz dobrze zbilansowaną dietę i nie widzisz skutków ubocznych to nie widzę przeciwwskazań

Przy jakim bf wychodzą mięśnie brzucha?


to zależy od wielkości mięśni brzucha i jest to
@ugotowany_kamien: @feniks_pn: @ugotowany_kamien: @amarantowy: Dzięki chłopaki za konkretne odpowiedzi. Tak, wcześniej miałem różne diety - bardziej i mniej kaloryczne, rok temu #!$%@?łem, bo za bardzo poleciałem z redukcją, odpuściłem mocno siłowy, zrzuciłem 12 kg, ale dużo mięsa poszło. Teraz robię to delikatniej i są powoli zadowalające efekty, ale nadal będę za mały jak schudnę - wrzucę foto.
@Smartek: Mam podobny wzrost i wagę, jedynie treningi odmienne i jem raz albo dwa razy dziennie (IF). Nie określam sobie dokładnie do jakiej wagi muszę zejść, kieruję się odbiciem w lustrze. Ale myślę że ok 72-3 kg powinno być ok u mnie.
@Smartek: zauważ jeszcze, że przy 86kg i 78kg zapotrzebowanie wychodzi inne oraz reakcje w organizmie przebiegają nieco inaczej więc ted deficyt na pewno nie był ciągle na jednym poziomie. Poza tym ciało się przyzwyczaja. Ja np. chodziłem głodny jak obciąłem z 2550kcal na 2350kcal a od dwóch tygodni chodzę zdziwiony, że przy kolejnym cięciu do 2150 prawie w ogóle głodu nie czuję (obecnie 79kg/186cm).