Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, czemu ludzie nie wysyłają CV'ek argumentując "i tak mnie nie przyjmą" itd.

Obecna sytuacja:
Nie masz pracy

Możliwa sytuacja 1:
Nie spróbujesz i nadal nie masz pracy

Możliwa sytuacja 2:
Spróbujesz i nadal nie masz pracy

Możliwa sytuacja 3:
Spróbujesz i masz pracę

Albo nic się nie zmieni, albo będzie nowa praca.

4 razy dostałem pracę tam, gdzie nie było jakiegokolwiek ogłoszenia, że kogoś szukają. Im mniej osób aplikuje i im bardziej niestandardowe i niemasowe środki dotarcia - tym większe szanse. Niby oczywiste, ale może by tak się dowiedzieć kto jest HR'em w danej firmie i wysłać listem zamiast e-mailem?

#motywacja #prokrastynacja #milionowamotywacja #pracbaza
D3lt4 - Nie rozumiem, czemu ludzie nie wysyłają CV'ek argumentując "i tak mnie nie pr...
  • 7
@D3lt4: tylko czy są odpowiednie umiejętności? Bo jasne fajnie dostać ciepłą posadę w korpo, ale jak umie się tylko kłaść kostkę to nie ważne jak niestandardowo podejdzie się do tematu to pracy nie będzie ;)
@BojtaS: Ok, firma, która zajmuje się budowlanką. Powiedzmy, że mają siedzibę i zanosisz na recepcję CV'kę, która nawet nie dociera dalej.

Z różnych powodów:
- Poriter nie przekazał
- Sekretarka zapomniała
- Ktoś nie chciał robić sobie konkurencji

Może i jestem naiwny, ale jeśli szybko kładziesz kostkę - nakręcić można wideo byle telefonem i wysłać na płycie CD.

Wiele osób wyśmieje tutaj mój pomysł, ale tak jak wyżej - są 3
@D3lt4: Ja 4 razy wysyłałem moje CV do jednej korpo w której chciałem pracować bo miałem w niej praktyki i spodobało mi się, dopiero po 4 razie zaprosili na rozmowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A list motywacyjny to taki napisałem, że teraz myślę, że to dla śmiechu mnie przyjęli :) Ale teraz po dwóch latach jestem jednym z lepszych pracowników w moim dziale.
Więc warto kombinować i