Wpis z mikrobloga

@shdw: można do tego podciągnąć obuwie.
Twarda podeszwa > but do biegania, który amortyzuje. Stopa nie pływa w prawilnym bucie. Jak 'ciśniesz' to nie marnujesz siły na gel/piankę w podeszwie
@shdw: ale o co chodzi? przecież nikt nie trenuje siły na bosu i na niestabilnej powierzchni - chyba każdy wie, że niestabilna powierzchnia = mniejsze ciężary do wyciskania/podnoszenia , właśnie z uwagi na niepełne zaangażowanie mięśni

a takie zatwardziałe robienie siły na 5x5, Wendlerach itp kończy się tak, że w końcu jakiś łańcuch zaczyna źle pracować

czy ktoś chce, czy nie - niestety do treningu trzeba włożyć takie głupoty jak bosu,
@rudy_bigos: chodzi o to, że jest przeświadczenie o skuteczności ćwiczeń na Bosu w kontekście budowania siły rdzenia i stabilności. Tymczasem to co ćwiczysz to zmysł równowagi i mięśnie w okolicach kostek.
Pisałem komuś o tym wczoraj przy pytaniu o rozciąganie i wzmacnianie stabilności.

w końcu jakiś łańcuch zaczyna źle pracować


@rudy_bigos: ale to nie znaczy, że nagle trzeba wskakiwać na piłki. wystarczy zmiana treningu
@berti: no tak, ale ćwiczeń jest multum - nie w każdym pracujesz tylko stawem skokowym - ja wiem, że sporo osób uważa pląsy i zabawy na takich urządzeniach za stratę czasu, ale jednak po coś one są produkowane i używane w fizjoterapii ;)

zmiana treningu na jaki? jeżeli coś zaczyna szwankować, ucieka kolanko, albo tyłek podczas siadów źle się aktywuje to nie ma zmiłuj - piłeczki, liny, dyski senso i inne
@rudy_bigos:

jak ucieka kolano to wzmacniasz pośladki i VLM
jak tyłek się nie aktywuje, to robisz hip thrusters

wszystko załatwisz sztangą

tego rodzaju sprzęty mają lepsze zastosowanie w fizjoterapii osób nietrenujących. tutaj rozmawiamy w kontekście siłowni. jeśli podwija Ci się miednica przy przysiadzie bo masz słaby core, to nie naprawisz tego ucząc się utrzymywania równowagi na Bosu tylko musisz wzmocnić siłę mięśni.