Wpis z mikrobloga

Wczoraj był dzień liczby Pi, urodziny Sashy Gray, Alberta Einsteina i moje. Przy okazji postanowiłem przygotować coś smacznego...

Wszystkie składniki kupiłem w Biedronce.

1 butelka przetartych pomidorów,
1 opakowanie mielonego wieprzowo-wołowego.
Oliwa
Makaron Gragnano (może być penne)
Twrdy ser
Świeża bazylia
Rukola
1 ząbek czosnku
Sól, pieprz w młynku
Cukier

Opcjonalnie sos worcester.

W dosyć sporym garnku wlać 3 łyżki oliwy i całą butelkę przetartych pomidorów. Smażyć na średnim ogniu. Doprawić solą, pieprzem i cukrem. Po pewnym czasie dodajemy baylię i przeciśnięty czosnek. W międzyczasie gotujemy makaron. Mięso mielone doprawiamy worcester ale to opcja i smażymy. Mięso dodajemy do sosu i dalej gotujemy. Gdy ugotuje się makaron również dodajemy go do sosu i mieszamy dokładnie. Po chwili dolewamy 3-4 łyżki wody z makaronu co zagęści odrobinę sos. Dolewamy odrobinę oliwy, mieszamy a następnie przekładamy na talerz, opruszamy tartym serem i rukolą.

Smacznego.

Nie podaję czasu gotowania, musicie robić to na wyczucie. Generalnie całość trwa jakieś 30-40 minut.

#gotujzwykopem
L3stko - Wczoraj był dzień liczby Pi, urodziny Sashy Gray, Alberta Einsteina i moje. ...

źródło: comment_lBO8AaxOl5sTc6YYxhyq3mV34kY7RSQ1.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko: nawet bardzo :)

Przy proporcjach 500g mięsa, 500g penne wyszło super.

Do sosu zmiksowałem 2 puszki pomidorów, dorzuciłem 3 łyżki oliwy, 2 ząbki czosnku, garść otartej bazylii, 2 łyżeczki cukru, sól+pieprz i dłuuugo i spokojnie redukowałem tak jak to sosy lubią najbardziej :)

Mięso podsmażyłem z sosem rybnym :D Ser niestety miałem zwykły edam, ale i tak było pyszne ;)
  • Odpowiedz
@pieknykrulewicz: No to gicior. Następnym razem polecam przecierane pomidory z biedry. Są w takiej szklanej butelce. Świetna baza na sosy chociaż puszkowe też dają radę. Pozdro cumplu.
  • Odpowiedz