Wpis z mikrobloga

@DeXteR25: pewnie tez wielu księży. dlaczego? bo ludowy katolicyzm nie całkiem trzyma się chrześcijaństwa. Piszę jako katolik( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzn panuje zidiocenie, ludzie wierzą ale jest to mocno uczuciowa wiara która słaboopiera się na Biblii.
  • Odpowiedz
@Atu91: Ja osobiście nie wierzę w Boga katolickiego ani żadnego innego. Ale szanuję tradycje chrześcijańskie, bo świadomość jakie miała znaczenie w historii kraju. #!$%@? mnie tylko agresja niektórych katoli, chęć narzucania na siłę swoich poglądów, bezmyślna walka o jedyną słuszność. Jakby sami nie byli pewnie tego w co wierzą.
  • Odpowiedz
@Narodowy: "zaplecze naukowe" faktycznie żadnym dowodem nie jest, ale "zaplecze dowodowe", o którym pisałem... zaufaj mi, Nobla na wiarę nie dostaniesz. :/
Zaobserwować zmianę ryby w ssaka będzie trudno, bo to zajmuje miliony lat, ale sprawdzić jakich przodków ma danych gatunek ssaka już dziś jakimś wielkim problemem nie jest - skamieniałości, DNA, retrowirusy, geologia, biochemia, etcetera.
I wiesz co, wszystko się zgadza, im głębiej kopiemy, tym mniej skomplikowane skamieniałości odnajdujemy,
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Tylu katoli? Jestem katolikiem i nigdy nie spotkałem się z innym katolikiem (wliczając księży) którzy mieliby problem z teorią ewolucji. Przecież Kościół Katolicki ją oficjalnie akceptuje od wielu dziesięcioleci. Jak ktoś to zwalcza to jest oszołomem samym w sobie.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Wydaje mi się że przy obecnym tempie ateizacji Europy przy Kościele pozostaną wyłącznie świadomi ludzie którzy cokolwiek rozumieją ze swojego postepowania. Oby poszło w jakość bo jak widać czasu na ilość dobiegły końca. Rozumiem postawę wielu ateistów, sam kiedyś prawie nim byłem a agnostykiem także. Z mojej perspektywy to jest wina duchownych za obecny stan rzeczy a także to o czym sam piszesz.
  • Odpowiedz
@Sandovan:

Przecież Kościół Katolicki ją oficjalnie akceptuje od wielu dziesięcioleci.

Problemem nie jest od ilu lat KRK akceptuje fakty poparte eksperymentami i obserwacjami ;) tylko ile tysięcy lat się mylił cały czas trzymając monopol na "wiedzę" i twierdząc, że pochodzi ona od nie tyle istoty wszystko wiedzącej, co istoty, która to ponoć sama stworzyła, tutaj wytykana jest hipokryzja ludzi związanych z tą instytucją, którzy walcząc z relatywizmem, sami go uprawiają
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: Ale o czym Ty znowu mówisz? Najstarsze uniwersytety na świecie powstawały z inicjatyw religijnych (Sorbona, Cambridge). Watykan ma jedno z najstarszych obserwatoriów astronomicznych na świecie. Podstawy teorii wielkiego wybuchu tworzył ksiądz katolicki. Największy naukowiec w historii ludzkości był człowiekiem bardzo mocno wierzącym. Kościół poza pewnymi niechlubnymi epizodami zrobił znacznie więcej dla nauki, niż jej zaszkodził, gdyż panowało w nim przekonanie o tym, że badając i odkrywając świat zbliżamy się
  • Odpowiedz
@Sandovan: Poza niechlubnymi epizodami? Masz na myśli, na przykład, całe "wieki ciemne" kiedy spalono, zniszczono, zaprzepaszczono praktycznie cały dorobek naukowy i kulturowy starożytności? Nazwać ten cały okres epizodem to jak nazwać Wielki Kanion sadzawką.

"Najstarsze uniwersytety na świecie powstawały z inicjatyw religijnych".
Tylko te instytucje trzymały monopol na "wiedzę", tak samo jak tylko ta instytucja trzymała monopol na Biblię, drukując ją w tylko jednym języku, który był znany tylko i wyłącznie klerowi i co bogatszej szlachcie, szok nie?

"gdyż panowało w nim przekonanie o tym, że badając i odkrywając świat zbliżamy się tym samym do Boga i oddajemy
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: Jakie znowu wieki ciemne? Nie ma czegoś takiego jak wieki ciemne i nigdy nie było. ŻADEN szanujący się współczesny historyk nie użyje tego terminu. Powstał on na początku XIX wieku i tyczył się czasów po upadku cesarstwa zachodniorzymskiego. Termin "wieki ciemne" oznaczał ni mniej ni więcej niż to że zachowało się z tego okresu bardzo mało pisanych źródeł wiedzy, a przyczyną takiego stanu rzeczy był upadek wielu ośrodków miejskich
  • Odpowiedz
@BaliogPomali:
Nie. I piszę to jako ateista.
Termin Wieki Ciemne bierze się nie z tego, że są "ciemne" (czyli głupie), ale z tego, że nie ma wielu pisanych źródeł o tych czasach. W średniowieczu cały czas był rozwój intelektualny, bardzo często też wspierany przez różne religie. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność i nie przeczmy faktom.
  • Odpowiedz
Potwierdzam, z kreacjonizmem mają jazdę głównie te najbardziej dziwaczne odłamy protestantów jak baptyści, zielonoświątkowcy czy metodyści na czele z tymi pierwszymi. Nie bez powodu z fanatycznego przywiązania do kreacjonizmu beka jest głównie w USA, gdzie baptystów jest od cholery.

Jak uważacie katolików za ciemnogród to mam coś mocniejszego - baptyści uważają, że dinozaury żyły z ludźmi, kanion Colorado powstał na skutek potopu w kilka dni, kontynenty nie wędrują i na pewno nie
  • Odpowiedz