Wpis z mikrobloga

@Krisskow: W ogóle trzeba by #!$%@?ć całą starotestamentową kosmogonię która stanowi podstawy tej religii jeśli chcemy brać teorię ewolucji serio. Tego się nie da pogodzić. Chyba, że ktoś powie, że to metafora ale wtedy zapytam co w tej książce nie jest metaforą i skąd mamy wiedzieć jak ją interpretować.
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: kurde, znowu #!$%@? o tym, jak to się KK mylił i w jak wielu sprawach i ojojo. Naukowcy też się dziesięcioleciami mylili, mylili się władcy, przywódcy i inni.. bo to domena ludzi, z których każda grupa się składa, Ty się mylisz więcej razy niż Ci się zdaje, a jednak nie wypomina Ci się tego ile razy nie otworzysz oczu. Najmniej sensowny z argumentów jakie się słyszy zaraz po inkwizycyjnych
  • Odpowiedz
Poza niechlubnymi epizodami? Masz na myśli, na przykład, całe "wieki ciemne" kiedy spalono, zniszczono, zaprzepaszczono praktycznie cały dorobek naukowy i kulturowy starożytności?


@BaliogPomali: Zawsze ciekawi mnie źródło tych farmazonów.

@Shenlong: chcesz zobaczyć lewicową inteligencję?
  • Odpowiedz
@BaliogPomali
Mnie zaskakuje, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wstać rano, umyć się średniowiecznym wynalazkiem, jakim jest mydło, założyć średniowieczny wynalazek, jakim są okulary, potem zjeść pyszne śniadanie z pieczywem z mąki zmielonej w średniowiecznym wynalazku, jakim jest młyn, do tego podjeść średniowieczny wynalazek, jakim jest ser. Zapakować do plecaczka kolejny wynalazek średniowieczny, czyli książkę, założyć na rękę następny wynalazek z epoki, czyli zegarek. Później wychodzą z domu włączając smartfona, do
  • Odpowiedz
@Werdandi: Jestem #!$%@?, wiec prosze mi wybaczyć ewentualne durnoty.
Zaznaczę ze jestem nietypowym przypadkiem niewiwrzacego, ale generalnie fana Kościoła Katolickiego.
Teraz do rzeczy: z tego co wiem to Biblia od genesis aż do potopu jest obrazem, to znaczy nie dosłownym przedstawieniem rzeczywistości i pokazuje tylko pewne wyobrażenie, którego nie powinno się brać dosłownie. Tzn np oczywiście ze ziemia nie powstala w 7dni,Ale proces sam w sobie jest bardzo sensowny i
  • Odpowiedz
Co do najazdów barbarzyńskich mających większy wpływ na brak historycznych zapisków czy dokumentów to zgodziłbym się tylko jeśli mówisz o Imperium Bizantyjskim, które faktycznie było częstym celem muzułman.


@BaliogPomali: nie nie nie mój drogi, najazdy barbarzyńskie pustoszyły i zniszczyły przede wszystkim Cesarstwo Zachodniorzymskie. Po jego upadku mamy taki chaos w Europie, że można to trochę nazwać wiekami ciemnymi, ale bez przesady! Zaraz mamy coś takiego bowiem jak "renesans karoliński" i
  • Odpowiedz
Uderz w stół..
@Doug: Mydło, już trzecie zdanie ze strony wiki: "Mydła znane są od starożytności i służą od tego czasu jako środki myjące i piorące."
Okulary, czy już za czasów Nerona nie pisano o tym jak szkło wypełnione wodą powiększa widok obiektu, a On sam nie oglądał walk gladiatorów przez emerald? Nawet okulary przeciwsłoneczne po raz pierwszy pojawiły się u azjatów, fakt gdzieś w średniowieczu :P a jeszcze przed nimi u Eskimosów, prymitywne ale były.
Metalurgią zajmowali się już starożytni Egipcjanie 3000 p.n.e., a dokopali się wskazówek na to, że metale takie jak cyna, czy ołów były używane nawet 2000 lat przed Egipcjanami (bo praktycznie nie potrzebowały obróbki do użytku), więc metal w średniowieczu to nihil novi, co najwyżej musieli się namęczyć ponownie i/lub poszerzać już istniejącą wiedzę. Już nie wspomnę chińskich metalurgów, którzy w XI w. obrabiali więcej żelastwa niż Europa w XVIII w.
Czy czasem XIX w. rewolucja technologiczno-metalurgiczna nie pomyliła Ci się ze średniowieczną? Jakieś cytaty podasz?
Ser.. jedne z najstarszych odkryć archeologicznych jakie mamy wskazujących na produkcję sera pochodzą z Polski, z terenów dzisiejszych Kujaw, 5000 lat p.n.e. (tak, ponad siedem tysięcy lat temu) ale historycy uważają, że produkcja sera ma swoje początki w udomowieniem zwierząt "mlekodajnych" (kóz chyba), czyli nawet 8000 lat p.n.e. Ser jest tak "stary", że nie mamy zielonego pojęcia kto i kiedy go tak naprawdę po raz pierwszy odkrył, był
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Ogólnie rzecz ujmując jeszcze nie urodził człowiek, który się nie mylił, ale mało który z nich twierdził, że Jego "wiedza" ma swoje źródło we wszechwiedzącej istocie i na tej podstawie próbował opanować cały Świat i narzucić mu swoją ideologię, widzisz tutaj niesamowitą różnicę jakościową, czy trzeba Ci ją narysować?

Od kiedy to inkwizycja jest głupim argumentem? Czyżbyś twierdziła, że nie miała miejsca? Czy może twierdzisz, że ta chrześcijańska instytucja
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: przecież pisałem o zbydlęceniu europejskim po okresie średniowieczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma aż takiego kontrastu pomiędzy "wiekami średnimi" a "przewspaniałym renesansem" i tyle. Przypominam tylko, że Europejczycy umieli się przeciwstawić najazdowi muzułmańskiemu w Europie. Krucjaty początkowo też były zwycięskie - to tak odnośnie tych bliskowschodnich "potęg".
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: Wszystkie Twoje "pseudointeligentne argumenty" już tysiąc razy obalano, a Ty dalej je powtarzasz? Nie wydaje Ci się to bez sensu, czy trzeba Ci to narysować? Nie wiem jakich ludzi opisujesz, ale wrzucając do swojego śmiesznego wora wszystkich katolików okazujesz się być... nie dość że niedoinformowanym.. to.... ignorantem ( )
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: notabene, nie chce mi się nawet odpowiadać na te śmieszne rzeczy, bo prawdziwe ##!$%@? reprezentuje osoba, która szasta informacjami z jakichś śmiesznych gimboatoforów i nawet ich nie sprawdzi za zgodność z historią powszechną ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Nie mając zielonego pojęcia o filozofii życiowej której reprezentantów obrażasz, okazujesz się być nikim innym jak #gimboateizm
Jak czytałąm tę całą
  • Odpowiedz