Wpis z mikrobloga

@BaliogPomali: ohoho, u Ciebie takowej nie było, więc cóż to za jednostronne postrzeganie? Serio, wygoogluj sobie historię powszechną dot politycznego aspektu krucjat w których wiara to jedynie pretekst (już na pierwszym roku historii o tym uczą), oraz o chociażby tym kto i w wyniku jakiego postępowania pełnił władzę wykonawczą w czasach inkwizycji. Wygoogluj sobie, bo mi się z gimboignorancją nie chce dyskutować. Źródła są dostępne w internecie (wiem od brata
  • Odpowiedz
@Tutorzyc:
Wszystkie krucjaty miały podtekst polityczny a religia była jedynie przykrywką, religia zawsze była przykrywką do osiągania własnych korzyści czy to przez kler czy świeckich władców, dlatego nazwano ją Opium Ludu. Dzieci w szkole średniej się o tym uczą omawiając okres w historii zwany Hegemonią Kościoła w Europie (przynajmniej za moich czasów jeszcze o tym mówili), ale nie ulega wątpliwości że to wszystko działo się pod banderą szerzenia religii, w
  • Odpowiedz
Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, że największy ból dupy o katolików i ich wiarę mają osoby zupełnie niezainteresowane, których sprawa nie dotyczy, z KK nie mają nic wspólnego, chyba że ich babcia do chrztu zaniosła... pomijając święconkę, kiedy to wszyscy są zainteresowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Konkordat, który jest finansowany również z moich podatków, mimo że faktycznie jestem zupełnie niezainteresowany, indoktrynacja dzieci w szkołach finansowana również z moich podatków (pomijam już, że potem ja też musze się męczyć z kretynami, którzy myślą, że samolot po uderzeniu w drzewo powinien lecieć dalej), prawo takie jak ochrona uczuć religijnych mnie również dotyczy, przy okazji ograniczające wolność słowa, w sądach kolejki na miesiące, a ci zajmują się wypowiedziami
  • Odpowiedz
@BaliogPomali: A coś oprócz osobistych przemyśleń i niby grzecznych pocisków? ;) Pomijam już odwieczny ból dupy antyklerykałów dot. straszliwego zjawiska.. a jeszcze ukrywanego, nie zapomnijmy.. heh... pedofilii.. która jest notabene mniejsza niż w innych grupach społecznych lub zawodowych, ale co tam, piętnujmy, bo fajnie i modnie, bo TVN tak mówi... wybacz, ale takie pierwsze skojarzenia.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) i na koniec ten mało śmieszny i
  • Odpowiedz
@Tutorzyc:

"nie osądzaj"

Chciałabyś. ;) Religijnym, nie tylko ze względu na historię, właśnie trzeba patrzeć na ręce podwójnie.

wolność jednej jednostki kończy się tam, gdzie zaczyna się
  • Odpowiedz