Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Pomóżcie mi jeżeli macie wiedzę w temacie bankowości. Mam kolegę Ukraińca, który nie mieszka ani nie pracuje w Polsce, ale ze względu na fatalną sytuację finansową Ukrainy chciałby założyć w Polsce przez internet konto na który trzymałby środki finansowe (dolary), ponieważ boi się, że pewnego smutnego dnia jego dorobek zostanie pochłonięty przez bank albo państwo. Czy znacie jakiś bank, który pozwoli otworzyć Jemu takie konto z Ukrainy? Wołam @bankierpl bo to fachowiec w tej dziedzinie.

#ekonomia #bankowosc
  • 16
@aleococichodzi: Bez polskiego obywatelstwa będzie ciężko.

Ty mu otwórz konto walutowe np w oko i daj mu namiary do iPKO. To i tak bezpieczniejsze niż trzymanie hajsu na Ukrainie. Na walutowym też Ci kredytu na Twój rachunek nie weźmie ;)
no tylko przy tej płynności kursu akurat w tym przypadku BTC niezbyt nadaje się do gromadzenia oszczędności :P


@kosmiczny_uchodzca: zgadzam się, ale zawsze lepiej mieć BTC, niż hrywnę której kurs również jest ultrapłynny, a którą rząd może, jak twierdzi sam kolega z Ukrainy - skonfiskować.
@aleococichodzi: @Sir_Well_Endowed: Tzw. nierezydenci, czyli osoby mające miejsce zamieszkania za granicą, mogą zakładać rachunki bankowe w niektórych polskich bankach (m.in. Alior, Millennium). Zgodnie z naszą wiedzą wymaga to jednak osobistej obecności i przedstawienia dokumentów poświadczających tożsamość (np. paszport) i miejsce zamieszkania. Przeprowadzenie procedury zdalnie, przez internet, nie jest w tym przypadku możliwe.
Michał Kisiel