Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeśli ktoś jest wam winien pieniądze i obawiacie się, czy je odzyskacie to dajcie dłużnikowi do podpisania uznanie długu (wzór poniżej). Wbrew pozorom dłużnik bardzo często podpisuje takie uznanie, bo możemy w nim odroczyć termin płatności. Dłużnik mając do wyboru kilka dodatkowych miesięcy spokoju, bardzo często takie uznanie podpisze.

Plusy są ogromne: rozwiązanie problemów dowodowych w zakresie istnienia długu, przerwanie biegu terminu przedawnienia i możliwość skorzystania w sądzie ze szczególnego trybu jakim jest postępowanie nakazowe (1/4 standardowej opłaty, nieprawomocny nakaz można słać do komornika, a kwestionowanie nakazu wymaga uiszczenia opłaty przez pozwanego).

Wzór uznania długu z instrukcją jego wypełnienia znajdziecie tutaj.

-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych.
-------------
Poprzednie wpisy (Michau obiecał, że naprawi tagi, nie trzeba mu tego przypominać co 6 miesięcy):
1. Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu zabezpieczający interesy kupującego.
2. Zmiany w prawie konsumenckim po 25.12.2014 r.
3. Konieczność spisywania umowy pożyczki przy pożyczaniu kwoty powyżej 500 zł.
4. Możliwość reklamowania wadliwego towaru nawet jeśli nie mamy paragonu.
  • 50
@corsair: Fajnie, że jesteś taki formalista, tylko że jak rozmawiam ze setną osobą o umowie sprzedaży samochodu, a ona się mnie pyta czy wtedy trzeba spisywać odrębną umowę kupna, to przyznasz, że jest pewien problem komunikacyjny.
Jak pewnie zauważyłeś ten tag jest przeznaczony dla prostego tłumaczenia kwestii prawnych. Bez przekłamań, ale prostego. I stąd z premedytacją używam tego sformułowania bo wiem, że zrozumie je każdy. Ale jak już zerkniesz na wzór