Wpis z mikrobloga

Tak apropos plakatów z papieżem, to dzisiaj w College przemykam zwinnie korytarzami niczym wąż (jebitna szkoła, z 15k uczniów) i widocznie jedna ze sprzątaczek Polka, bo zaglądam do jakiegoś otwartego pomieszczenia, a tam 2 plakaty - z Janem Pancerzem i drugi z tym nowym śmieszkiem i coś tam po Polsku napisane. Szkoda, że akurat jej nie było bo bym zagaił. Już drugi semestr a jeszcze ani jednego Polaka nie spotkałem o dziwo ʕʔ Chociaż raz gdzieś w oddali mignęła mi koszulka z orzełkiem.
#kanada #studbaza #studiawkanadzie #coolstory #zagranico
  • 8
@aptudeskaj: Zależy od kierunku i czy College czy studia. College niby koło 14 tysięcy podają, ale wliczają dosłownie wszystko - cenę laptopa, książek, czesne. Jak masz lapka; nie potrzebujesz wszystkich książek, itp. to wyjdzie dużo mniej. Plus biorąc pożyczkę z rządu są spore ulgi podatkowe, oraz jak masz dobre wyniki w nauce mogą ci nieco umorzyć. Także jak masz się postarasz, to nawet połowę tego wyjdzie, albo i mniej :P
@aptudeskaj: University to tak jak studia w Polsce. College to takie jakby krótsze studia i bardziej nastawione na praktykę niż teorię. Takie jakby połączenie zawodówki ze studiami. Ja przykładowo robię księgowość i mamy oprócz zajęć teoretycznych masę praktyki z programów komputerowych do księgowości etc. Kierunków jest też ogrom. Podobno też dużo osób bo uniwersytetach (które są duuużo droższe) robi College, bo nie może znaleźć pracy.