Wpis z mikrobloga

#polityka #ciekawostka

Kilka dni temu nieznani sprawcy zdewastowali pomnik Danuty Siedzikównej- sanitariuszki AK działającej pod pseudonimem "Inka", na której władze PRL wykonały wyrok śmierci za walkę o Wolną Polskę. Dzisiaj na elewacji biura poselskiego europosłanki Joanny Senyszyn pojawiły się napisy "Inkę pomścimy" i "Śmierć wrogom Ojczyzny"
Pobierz W.....y - #polityka #ciekawostka



Kilka dni temu nieznani sprawcy zdewastowali pomn...
źródło: comment_2xSTNxZXK2wwNdh3qrEnOqv2fqkkHPkh.jpg
  • 23
@ghostface: Czy spalenie Dębu Bartka i spalenie zwykłego dębu w parku to taki sam wandalizm? Czy zniszczenie krzyża przed kościołem to taki sam wandalizm jak zniszczenie kosza na śmieci?

Nie zgadzam się z tym, że za każdy wandalizm powinny być takie same wyroki.

@fir3fly: Piszę od niedawna na wykopie i nie potrafię jeszcze cytować. W każdym razie, niszczenie mienia powinno być surowo karane owszem ale w zależności od skali niszczenia
@Szombierek:

Czy spalenie Dębu Bartka i spalenie zwykłego dębu w parku to taki sam wandalizm?


Dąb Bartek to zabytek, zabytki podlegają specjalnej ochronie.

Czy zniszczenie krzyża przed kościołem to taki sam wandalizm jak zniszczenie kosza na śmieci?


Tak - wyrok powinien być ten sam. W sensie - powinna grozić za to taka sama kara.
@Szombierek: Czyli jeśli po zniszczeniu pomnika Inki nie czuję się znieważony to nie jestem Polakiem? ("To nie jest zabawa, za takie coś powinny być grube wyroki bo to znieważa każdego polaka.")
@Guzkow: takie nieczucie bycia znieważonym nazwałem wcześniej udawaniem, że deszcz pada jak cię w twarz plują. Więc nie ma to związku z tym czy polakiem jesteś czy nie jesteś.

@fir3fly: z tym samosądem to oczywiście trochę żart ale też trochę na poważnie. Przecież mógł się ktoś zdenerwować i poczuć bardzo obrażony. Potem pomyślał, że przecież nikt nigdy za to nie odpowie, obwinił środowisko lewicy (osobiście uważam, że niebezpodstawnie) i wymierzył
@Szombierek: Nie widzę powodów, aby uczucia narodowe czy religijne cieszyły się specjalnym traktowaniem.

Cytuje się dodając na początku linii znak ">", spację i dopiero właściwy tekst.

o tak
@fir3fly: Ja widzę taki powód. To jest temat zbyt złożony, żebym dobrze mógł krótkim wpisem jasno przedstawić swoją opinię na ten temat. Ale najkrócej mówiąc to skoro jesteśmy w Polsce i jesteśmy polakami to mamy jakieś wspólne wartości, ideały, wzorce do naśladowania, cele, taki własny świat i pozwalanie na ich obrażanie jest pozwalaniem na degradowanie tego. Mam nadzieje, że to co napisałem chociaż trochę oddaj to co na ten temat myślę.