Wpis z mikrobloga

Teraz czas na "ruską" propagandę
Ukraiński Prawy Sektor: rzeź wołyńska to odpowiedź na polskie morderstwa

wywiad rzecznika ukraińskiej organizacji Prawy Sektor Andrija Tarasenki. Jeden z liderów kijowskiego Majdanu negował zbrodnię wołyńską i domagał się „powrotu” Przemyśla do Ukrainy. Organizacja wydała w tej sprawie oświadczenie. Nie mniej skandaliczne


To dostali w kopa w zad pod Debalcewem, na Krymie i w innych miejscach, a teraz idą na Przemyśl? xD

Szef Prawego Sektora zapytany dlaczego gloryfikuje Stepana Banderę, stwierdził, że Ukraińcy powinni uważać go za bohatera walk o niepodległość kraju.


Ciekawe czy wie, że to buntownik wobec twórcy OUN był( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na uwagę o rzezi wołyńskiej odpowiedział: „To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda


No to ciekawe podręczniki albo książki czytał( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak z ruskiej historii się śmieją.

Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi”. Ani słowem – rozmówca dziennika – nie zająknął się o mordowaniu niewinnych kobiet i dzieci mieszkających na Wołyniu od kilku do kilkunastu pokoleń.


No tak, "Ukrainę" okupowali Polacy a nie Niemcy xD W sumie to liczę, że to fejk a nie prawda.

#bekazbanderowcow #historia #ciekawostki #polska #ukraina #4konserwy #4kuce #neuropa
  • 8
@deviator: Być może wyciaganie propagandowe. Ledwo co ambasador Ukriany opowiedizal ise za dialogiem w tej sprawie to teraz zacznie sie na prorosyjksich profilach przypominanie wywiadu jakiegos nonema z Prawego Sektora. Zapewne przypadkiem w tym czasie w Rosji w meidach rozpoczyna sie kampania usprawiedliwiajaca mordowanie AK-owców przez NKWD.

- Nie możemy bać się rozmawiać o wydarzeniach na Wołyniu z 1943 roku. Tylko tak możemy przeciwstawić się próbom gry politycznej tą tragedią -
Co znaczy to "teraz"?


@deviator: Teraz wypłulo mi gdzieś na fb i się załamałem poziomem, miałem nadzieję, że to fejk. Jednak niestety nie....

Przecież ten wywiad ma ponad rok, a ty sugerujesz jeszcze dodatkowo, że ma on związek z niedawną operację militarną.


Poza tym odniosłem się do ich osiągnięć a oni jak zwykle/tradycyjnie od ruskich lanie dostają.... a nam zawsze do oczu skakali.

Być może wyciaganie propagandowe. Ledwo co ambasador Ukriany
Ruskie trolle jako admini nic dziwnego że wyciagneli to teraz.


@szurszur: Którzy to? W sumie to nic prorosyjskiego nie zamieszczają, tylko antyukraińskie. W sumie równie dobrze Ciebie można potraktować jako troll-a, gdyż jesteś proukraiński, a antyrosyjski. Więc wiesz( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy kij ma dwa końce xD