Wpis z mikrobloga

Bardzo bym prosił, by wszystkie osoby, które do mnie napisały wcześniej, że chcą wyjechać w Marcu, by podały mi swoje imiona, nazwiska, daty urodzenia i orientacyjną date wyjazdu/dostępności do wyjazdu :)

Robię liste dla landlordów bo chcą kupić troche więcej domów i chcą wiedzieć ile kupić :) W miare możliwości postaram się jak najszybciej odpowiedzieć gdy tylko dany pokój będzie dostępny i zabookować - a narazie jest około 5 chętnych na jeden pokój ^^

Na PW wyjaśnie też dokładnie jakich kosztów końcowych się można będzie spodziewać.

Do zadawania pytań ogólnych również serdecznie zachęcam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#sorekcharityltd <-- mój tag na pytania i nowości

#sorekabbey #emigracja #emigrujzwykopem #uk #yorkshire #anglia
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jar-niew: @sorek ma swój wkład, ale powiedzmy sobie szczerze, z pewnością nie jest jedynym "partnerem biznesowym" owych landlordów:)
@sorek: Mniejsza z rezydenturą, nie chce mi się teraz szukać przepisów, ale możliwe, że mylisz ją z rezydenturą podatkową. Jakbym się zdecydował skorzystać z Twoich usług, to dałoby radę gdybym zastrzegł sobie, że potrzebuje pokój z biurkiem czy to byłoby dla Ciebie za dużo biegania?
  • Odpowiedz
@sorek: taki dom musi być zgłoszony przez landlorda do councilu jako MHO, w razie jakiegoś wypadku landlord będzie miał Policję i inne organy ścigania na barkach, chyba że nie spełnia tych warunków czyli np. mieszka mniej niż 4 osoby w domu itd.
  • Odpowiedz
@sorek: i moja mama jest zadowolona, mimo że odwróciła swoje życie o 180 stopni. Ja tez jestem zadowolona, wiem że jest jej tu lepiej, troche mniej zadowolony jest moj niebieski bo mieszka z teściowa:) jak mówi
@benzdriver: płaca do wydatków jest co najmniej adekwatna, mama wciąż sie nie moze nadziwić ze na wszystko jej wystarcza i jeszcze duzo zostaje a pracuje za najniższa
  • Odpowiedz
@501st: Klient nasz Pan :) Jeśli sobie Pan życzy pokoju z biurkiem to takie coś dostanie. Ofc będzie wymagało to więcej szukania ode mnie, ale WSZYSTKO się da załatwić ;)

@jar-niew: problem w tym, że u mnie jest problem z mała ilością mieszkań i pokoi, a nie z ludźmi którzy tu przyjadą ;) Oni planują przyszłościowo, wiedzą jaka będzie koniunktura marca/kwietnia i potem - wiedzą, że jeśli zainwestują
  • Odpowiedz
@patrol798: Tak, część landlordów sobie z tego zdaje sprawe, część mam nadzieje, że jest tego świadoma. Ja zawsze w pierwszej kolejności kontaktuje się z tymi najbardziej sensownymi landlordami :)
  • Odpowiedz
@manivelle: mozna po prostu godnie zyc nawet za stosunkowo skromne wynagrodzenie. A nie jak w Polsce, gdzie prawie wszystko jest luksusem i nieosiagalnym zbytkiem dla zwyklych ludzi...
  • Odpowiedz
@benzdriver: to zależy, spróbuj kupić/wynająć dom powiedzmy za 400-500F na miesiąc, zarabiając minimalną czy nawet te 7-8F nie jest już tak wesoło chyba, że mieszkasz ze swoją połówką. Inna sprawa jeśli mieszkacie w 4-5 osób i ta cena odpowiednio dzieli się na tyle osób.
  • Odpowiedz
Jeśli sobie Pan życzy pokoju z biurkiem to takie coś dostanie. Ofc będzie wymagało to więcej szukania ode mnie, ale WSZYSTKO się da załatwić ;)


@sorek: czyli taki pokoj z lazienka no wiadomo biurko lozko, w domu w ktorym sa 2-4 takie pokoje z lazienka, do tego salon wspolny, kuchnia wspolna i jakis mikro ogrodek

to ile za taki pokoj z lazienka osobna tzn. osobista ;)

  • Odpowiedz
@bazingaxl: mam też takie pokoje z łazienką, ale tutaj trzeba już troche więcej zapłacić ;) Jeśli Cię to interesuje to napisz na PW to popytam landlordów czy coś takiego zapewnią ;)
  • Odpowiedz
@sorek: nie chce nadwyrezac bez potrzeby Twojej goscinnosci, chodzilo mi o ogolny sredni koszt a nie tam super dokladnie wyliczenia - bo wiadomo ze wszystko sie zmienia no i ja akurat na dzis nie musze nigdzie wyjezdzac ;)

swoja droga wynajem na krotki termin czyli miesiac,kwartal, pol roku - tez wchodzi w gre?
  • Odpowiedz
w sensie z jakiej perspektywy to piszesz. Mieszkasz w Londynie?


@benzdriver: zgubilem sie o co dokladnie pytasz ? nie mieszkam w uk i tak jak napisalem wczesniej nie orientuje sie w uk poza tym co jest na mirko i kilku znajomych ktorym nie chce za bardzo truc o koszty wszelakie
  • Odpowiedz
@benzdriver: Trochę smutne jest to, że na przykładzie mamy widzę olbrzymią różnicę poziomów życia w Polsce i tutaj - ciezko jej uwierzyć że za tygodniówkę kupuje np meble do pokoju (w jysku co prawda, ale zawsze)
  • Odpowiedz
@bazingaxl: wynajem na jeden miesiąc to minimum - jeśli powiesz mi o tym wcześniej ofc, średnio polecam zostawać w jednym miejscu 2 miesiące ;)

Koszta? Nie wiem, taki pokój około £150pw ale strzelam.
  • Odpowiedz