Wpis z mikrobloga

#xbmc
#kodi
mirki dziś sobie zainstalowałem to na pc. Czy polskie tv są tylko w 720p i nie ma w 1080p? Kupiłem sobie na próbę premium w e-screen i nie znalazłem żadnego kanału z wyższą rozdziałką.
Drugie pytanie. Podpinam pod tv laptopa na hdmi. Wybieram obraz na ekranie tv, mam 1080p na pulpicie i wszędzie, ale jak w kodi w ustawieniach zmienię na 1080p to obraz się nie mieści w ekranie i ikonki są duże i nie idzie tego ustawić do ładu. Czemu? testowałem na dwóch tv i na żadnym się nie da
  • 13
@desygnat: w Polsce, jeszcze z rok temu, nie wiem jak teraz, był tylko Discovery HD w 1080p, to jest normalne. Jakość na e-screen dupy nie urywa w porównaniu z nc+ - testowałem ostatnio.
Ja mam kodi na malinie odpalone i tam nie mam problemów ze skalowaniem, tylko w TV nie możesz wybrać auto, bo ucina brzegi.
@kasper93: no wiem
@rolfik_r1: no właśnie dupy mi nie urwało :) testowałem różne dostoswania obrazu w tv i żaden nie dał rady. Właśnie myślę o malinie. Bardziej ta opcja przydałaby się mojemu tacie. Na malinie nie jest to upierdliwe? Bo myślałem mu kupić jakiś android box, ale ceny są ogromne a i jakość pewnie gorsza od malinki
@desygnat: bierz malinę 2 i zainstaluj OpenElec. Ja mam zwykłą 512MB i jest ok, tylko przy Pulsarze, czy Genesis trochę muli, ale filmy w 1080p działają normalnie. A za to przykleiłem z tyłu telewizora, zasilanie z USB TV, steruję KODIm za pomocą pilota od tv - jakoś magicznie przez HDMI :P Na razie mam jeszcze 18 miesięcy umowę z nc+, mam nadzieję, że przez ten czas coś poprawią :)
@rolfik_r1: Bo rozwazalem ostatnio nc+. Ten najwyższy pakiet z multiroomem. Okolo 130zl mac wychodzi. No, ale powiem szczerze, ze obraz i tak mam na tym xbmc dużo lepszy niż w kablowce ;p dobra chyba kompletuje zestaw:) na razie zostane przy e-screenie
@desygnat: inne serwisy to samo, lub gorzej. nc+ rozwala prawie wszystko, chociaż pomyśl jeszcze, czy nie masz u siebie dostępu do jakiegoś Jambox'a, jeśli zależy Ci na jakości. Jeśli nie, to e-screen wystarczy. Jak udostępnią więcej w HD to na pewno się przesiądę jak się skończy umowa z nc+