Wpis z mikrobloga

@Errad: Mam Dellowski driver jakiś taki... Dell Audio czy coś. Ale nie robiłem żadnych updatów, a kiedyś to działało poprawnie. (wiem, wiem, standardowy tekst. 'Kiedyś działało' :))
Problem występuje zarówno na baterii jak i na zasilaczu... Wygląda jak procesor... Ale zużycie nie skacze, ani nic... nie wiem.
@reybanger:
Spróbuj odinstalować ten sterownik i zainstalować od producenta. Zazwyczaj tak się dzieje jak procesor nie wyrabia z obróbką dźwięku bo w laptopach z realtekiem większość zadań jest realizowana programowo. No i może to być problem z dyskiem- z jakiegoś powodu spada przepustowość. SSD też się psują, niektóre nawet częściej- zwłaszcza te pod mSata.
Poza tym standardowa diagnostyka:
- ściągnij sobie np HWINFO32/64 i sprawdź jak wyglądają temperatury.
- nagraj ubuntu
@Errad: Dzięki za rady. Robie teraz testy dysków HDDTunem, na noc odpale memtesta, a temperatury wyglądają na OK, od tego zacząłem generalnie. Ale jeśli miałoby to być spowodowane temperaturą, to te freezy powinny być raczej dłuższe, częstsze no i nasilać się w grach, a tak nie jest.
Hmm tak btw to strasznie słabo kręci ten dysk, max 80MB/s to jest na możliwości dzisiejszych zwykłych dysków bardzo mało. Ja bym próbował z inną maszyną dysk sprawdzić i na odwrót, do laptopa podpiąć inny dysk. Puść też pełnego check diska, jeżeli tego nie zrobiłeś jeszcze.