Wpis z mikrobloga

#pzpn #pilkanozna #weszlo #dudek "Dobra, bez żartów. Boniek wie, że kryterium 60 meczów nie sprawdziło się. Jest głupie. Na dłuższą metę, w dobie meczów o nic, promuje regularnie grające miernoty. A jednak zamiast to kryterium zmienić, to brnie w absurd. Teraz z meczu reprezentacji robi coś na kształt meczu "Gwiazdy TVN kontra politycy". Jerzy Dudek w bramce kadry dwa lata po zakończeniu kariery to nawet gorsze niż Jakub Słowik w bramce kadry dwa lata przez rozpoczęciem prawdziwej kariery. Po prostu żart i kpina.

Prezes PZPN mówił ostatnio coś o tym, by z kadry nie robić cyrku, a tu się okazuje, że za moment będzie brakowało tylko facetów na trapezach. Panowie, grajcie sobie w golfa, ale po pierwsze - nie na zbyt ostrym słońcu, po drugie - w kaskach, po trzecie - nie wciągajcie w to innych."

Mają rację.
  • 11
  • Odpowiedz
@Adam787: Nie mają rację tylko to jest opinia Stanowskiego, który Dudka po prostu nie lubi. Ćwiąkała ma np. zgoła odmienne zdanie. Ja też się nie zgadzam, kadra i tak gra wiele meczów bezsensownych, parę minut dla Dudka w meczu z Liechtensteinem niczego nie zmienia i zapewne większości społeczeństwa się ten pomysł spodoba
  • Odpowiedz
@Adam787: ja mam dokładnie takie zdanie na ten temat jak @czlapka: i przeciwieństwie do @aurevoir: nie czytam weszło, więc nie rozumiem liczby mnogiej w jego wypowiedzi. Moim zdaniem to szukanie jakiejś afery na siłę, bo mecz z Liechtensteinem nie będzie raczej wielkim sprawdzianem dla naszej reprezentacji i nie mam nic przeciwko kilku minutom Dudka.

@czlapka: zapisałeś się do naszej ligi w #wygrajlige już? :> liczę na rewanż!
  • Odpowiedz
@czlapka: @parachutes: Ja się z Wami nie zgodzę. Jestem przeciwny takim cyrkom. Zero szacunku dla przeciwnika. Gdybyśmy grali z Niemcami, Francją czy Anglią to nawet przez myśl Bońkowi by nie przeszło powoływać Dudka. Boniek walczy o uznanie meczu z Rumunią jako oficjalnego, a sam robi niepoważne zagrywki. Kto powiedział, że Fornalik chce go w kadrze? Sam Zibi powiedział w Cafe Futbol, że nie będzie niczego narzucał trenerowi. Jak jest, wszyscy
  • Odpowiedz
@aurevoir: Też tego nie czytam, stać mnie na wyrobienie sobie opinii o takich rzeczach we własnym zakresie. Nie muszę przy tym czytać człowieka, dla którego szczytem komentatorskiego rzemiosła jest Mateusz Borek :)

Co do sprawy, jest mi to zupełnie obojętne. Sparing z drużyną nie potrafiącą grać w piłkę jest o tyle nieistotny, że naprawdę nie można na nim nic przygotować do poważniejszych spotkań, więc wszystko jedno kto tam zagra. Jeżeli w
  • Odpowiedz
@aurevoir

Zero szacunku dla przeciwnika.


Myślę, że dla dowolnego zawodnika z Księstwa większą nobilitacją będzie zagrać w meczu pożegnalnym kogoś takiego, jak Jerzy Dudek, niż "ostrzeliwać" bramkę np. Grzesia Sandomierskiego ;)
  • Odpowiedz