Wpis z mikrobloga

Miraski, właśnie realizuje swój pomysł pomysłu na ciekawe spędzenia dnia. Czyli Kraków-Warszawa-Wrocław-Kraków za niecałe 50zł - główna atrakcja lot samolotem.
O 7:00 wyruszyłem Polskim Busem z #krakow i kieruje się do Warszawy, gdzie powinienem być na 12.Mam trzy godziny wolnego, które spędzę obserwując strajk rolników, chyba że jakiś mirasek z #warszawa poleci mi jakąś inną imprezę( ͡° ͜ʖ ͡°) lub co mogę robić tu przez 3 godz. Potem jazda do Modlina i o 17 lot z #ryanair do #wroclaw , gdzie szybkie piwko z kumplem a potem znów #polskibus i powrót do Krakowa na 00:00 A wy co? Mirko przed kompem cały dzień? Nawet mi was nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy wolny dzień i trochę chęci by fajnie spędzić czas.

#podroze #podrozujzwykopem #dziendobry #chwalesie
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@raadaar: robiles kiedys cos takiego? Zdarza mi sie z roboty czasami robic trasy typu monachium-berlin-warszawa albo warszawa-paryz-monachium w jeden dzien i nie ma nic gorszego. Kilka odpraw, czekanie na samoloty, loty niby krotkie ale meczace, dojazdy na i z lotniska, nie cierpie tego.
  • Odpowiedz
@raadaar: Zorganizuj mi fajny dzień na mazurskiej wsi, która leży w szczerym polu a do najbliższego miasta jest 15 kilometrów rowerem bo autobusy dwa w ciągu dnia a samochodu nie mam, to będę wdzięczny :/

Gdybym mieszkał w Krakowie, nie musiałbym zapierdzielać do Warszawy i wydawać 50 złotych by dobrze zorganizować sobie dzień.
  • Odpowiedz
@niunix: Prosta sprawa, bilety na Ryanaira 9 zł na stronie. PB również na stronie normalnie, najdroższy bilet to ten na pociąg Warszawa-Modlin chyba 15zł, dopiero będę kupował.
@Triplesix No ba robiłem, tu loty jeszcze krótsze, odprawa online więc tylko security, boarding i jazda, mnie to nie męczy, lubie to :)
  • Odpowiedz
@goblin21: No to możemy się zamienić, z chęcią bym posiedział na mazurach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz ja tu pije do miastowych, którzy siedzą i mówią, że nie ma nic na do roboty i chcą coś innego zobaczyć. Więc zgadzam się z Tobą można i dobrze wydać 50zł w mieście jak i również by pozwiedzać
  • Odpowiedz
@raadaar: To faktycznie może być fajny sposób na spędzenie dnia zwłaszcza jak się lubi latać. Dobrej zabawy życzę. @Triplesix Jak to robisz w ramach pracbazy to faktycznie można to znielubić. Ja na przykład uwielbiam jeździć swoim starym samochodem dla przyjemności. Ale jak jadę nim do roboty to nie czuję żadnej przyjemności ;)
  • Odpowiedz
@raadaar: fajna sprawa takie jednodniówki, kiedyś jak jeszcze loty można było zgrać z mojego miasta to leciałem na 1 dzień do Dortmundu, pod Oslo i pod Stockholm - to były czasy kiedy można było w cenie biletu do kina wyskoczyć do Skandynawii, upajać się widokami, a fiordy same jadły z ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

daj znać jak obłożenie na krajówkach w Ryanairze.
  • Odpowiedz
@seelk: Szkoda że nie ma takich rozkładów za wiele.
Z Krakowa nie ma opcji zrobić jednodniówki oprócz KRK-STN-KRK i to w najtańszej wersji ok. 160zł
Jak patrzyłem sobie wczoraj w pracbazy to na poranne WMI-WRO około 80 pax, na to co ja lece 130 pax. Np. KRK-GDN zazwyczaj nie schodzi poniżej 130 pax
  • Odpowiedz
@raadaar: bilet na lotnisko z Warszawy pociągiem to jest 17zl bez zniżek. Jak jesteś studentem to zapłacisz 11zl z hakiem, bo 5zl na autobus ze stacji PKP Modlin do lotniska nie podlega żadnym ulgom :) testowałem w ostatni weekend
  • Odpowiedz
@seelk: Szkoda że nie ma takich rozkładów za wiele.

Z Krakowa nie ma opcji zrobić jednodniówki oprócz KRK-STN-KRK i to w najtańszej wersji ok. 160zł


@raadaar: generalnie z polskich lotnisk Kraków ma najdroższe połączenia lotnicze :( Praktycznie zero promocji, które by były PRAWDZIWĄ okazją - 150-200zł w jedną stronę to praktycznie minimum jakie trzeba wydać.
  • Odpowiedz
@enron: Dokładnie, zgadzam się. Trzeba liczyć że po otwarciu nowego terminala może lotnisko obniży opłaty, a i po dostarczeniu nowych samolotów Ryanair zdecyduje się na większy rozwój bazy i obniżenie cen.
  • Odpowiedz
@raadaar: czyli jakieś 10-12h siedzenia i patrzenia przez okno? Gdzie ta ciekawa część? Dla piwa i rolników nie chciałoby mi się pół dnia kisić w ciasnym autobusie.
  • Odpowiedz
główna atrakcja lot samolotem


@raadaar: ZAAAJEBISTA atrakcja... Wiesz co? ja już jednak wolę ten dzień spędzić w biurze siedząc na mirko...


  • Odpowiedz
@raadaar: uhu, jaki hejt
A ja tan mysle ze to super pomysl. Raz na jakis czas mozna zaszalec! Ile mozna siedziec na tylku w domu. Tez czesto wyjezdzam bez celu, tyle ze za granice i na min. 3 dni jak znajde w miare tanie bilety. W ten sposob zwiedzilam w 3 lata 15 krajow ;) nastepnym razem szukaj jakis biletow zagranicznych, w niektorych przypadkach mozna znalezc przylot z samego rana
  • Odpowiedz
@raadaar: Jak już się tłuczesz 5h autobusem w jedną stronę, to byś chociaż poleciał w jakieś fajne miejsce, a nie k---a do Wrocławia XD Albo się w góry rusz, z Krakowa blisko. Albo na weekend do Lwowa.

Podróżowanie jest super, ale wstawać na 7, żeby po 14+h w autobusach obejrzeć skrawki dwóch miast i wrócić do punktu wyjścia się raczej mija z celem.
  • Odpowiedz