Wpis z mikrobloga

#blablacar @BlaBlaCar
Czy was do reszty #!$%@?ło z tymi punktami?

Tak mireczki wygląda nowy system rezerwacji miejsc w #blablacar
http://i.imgur.com/2Gqpajr.png

Każdy dostaje na start punkty i za rezerwację miejsc te punkty będą ściągane z waszego konta. Jeżeli pasażer będzie chciał zarezerwować miejsce musi zapłacić punktami które może dokupić w serwisie...
Punkty zdobywa się poprzez wystawienie ocen (1 ocena 1 punkt - za przejazd pobierają nawet 12 punktów).
Jak się domyślam głównie punkty trzeba będzie dokupować i płacić realną kasą...
Ja rozumiem że musicie zarabiać i jakoś się utrzymywać ale moim zdaniem to przegięcie tym bardziej, że wasz serwis wcale jakoś wyjątkowy nie jest... jest pełno stron oferujących taką samą funkcjonalność tyle że może mniej rozreklamowanych...
autostopem.pl
carpooling.pl
i inne...

Druga sprawa to czas zadeklarowanej odpowiedzi... 30 minut na odpowiedź?!?! Rozumiem że zamierzacie w końcu udostępnić apliakcję na #windowsphone? bo obecny czas jest dla nas krzywdzący gdyż nie każdy będzie miał na tyle czasu aby przejść do komputera i odpisać... nie mówiąc już o tym, jak fatalnie wasza strona działa na urządzeniach mobilnych i że brak jej widoku mobilnego....

#gorzkiezale #bojowkawindowsphone #carpooling #autostopem
  • 15
#blablacar @BlaBlaCar

Czy was do reszty #!$%@?ło z tymi punktami?


Jakby na to odpowiedzieć.... nie ( ͡º ͜ʖ͡º). System na razie działa tylko na bardzo małej liczbie wybranych przejazdów, dopracowujemy go i obecnie to nie jest jego ostateczny kształt. Szykuje się całkiem sporo ulepszeń.

Tak mireczki wygląda nowy system rezerwacji miejsc w #blablacar

http://i.imgur.com/2Gqpajr.png


Jak wyżej - tak, w tym momencie tak to wygląda.

Każdy dostaje na
@qwelukasz: R.I.P @BlaBlaCar. Czy nie zdajecie sobie sprawy, że już powstają i powstaną alternatywy i 80% użytkowników Was najzwyczajniej w świecie obsra ?


@ckbucu: hm, zdajemy sobie sprawę z alternatyw. Obserwujemy ich rozwój - z czystym sumieniem mogę polecić ich przetestowanie ;). Widzimy też mniej lub bardziej fair zagrania PR-owe i marketingowe naszej konkurencji. Pozwólcie, że nie będę się do nich odnosił, może oprócz jednej rzeczy - korzystanie z
@qwelukasz: no i złego linka w emocjach podałem - http://m.blablacar.pl ;). Ciekawe, bo powinno wszelkie wejścia z mobile'u atomatycznie przekierowywać.

Nie, dla kierowcy nie zmienia się nic poza delikatną zmianą procesu dodawania przejazdu - pojawia się informacja o rezerwacji - oraz procesu odpowiedzi na potencjalne pytania - pasażerowie nie będą do niego dzwonili, tylko w razie pytań, będą zadawali publiczne pytania. Ale im lepiej opisany przejazd na stronie, tym takich pytań
korzystanie z serwisu u nas nigdy nie było darmowe. Zawsze trzeba było zapłacić kierowcy


@BlaBlaCar: Nie rozumiem, to znaczy, że co? Teraz nie będziemy musieli płacić kierowcy? Dajmy na to, na chwilę obecną tak to wygląda, że jak do tej pory jeździłem na danej trasie za 30zł to teraz będzie mnie to kosztowało 30zł plus koszt rezerwacji 10zł i mamy za przejazd już 4 dychy z czego dycha idzie do was.
@rzeznikmocy: Nie, będzie to wyglądało tak, że zapłacisz 30 złotych plus 6 punktów. Jeśli nie będziesz miał tych 6 punktów, to będziesz mógł je kupić za około 4,50 pln (może to się różnić, przepraszam, liczę na szybko pralką). Kierowca nie ponosi żadnego kosztu.
@BlaBlaCar: Jak się to ma że korzystanie z serwisu u Was nigdy nie było darmowe ? Nie bardzo rozumiem. Do tej pory było darmowe - mogłem korzystać i zamawiać beż żadnych opłat. To czy zapłaciłem kierowcy 3 zł czy 30 zł to jest opłata jemu, za jego usługę, a nie za korzystanie z serwisu. To tak jakby napisać, że na olx płacę z korzystania serwisu bo muszę zapłacić za towar.
To
@ckbucu: tak, chcielibyśmy wprowadzić opłatę za naszą usługę - to prawda - i między innymi stąd zmiany w serwisie, wprowadzane na razie na bardzo małą skalę. Nie chcę się wdawać w dyskusje na temat logiki tutaj, bo kulturalnej dyskusji z tego nie będzie, widzę. [Jacek]