Wpis z mikrobloga

@petalchaser: ofantastycznie!!
jestem przed rozmową na stanowisko związane z wdrażaniem nowych projektów. ogólnie od pierwszego kontaktu z klientem, przez pełną wycenę aż po pierwsze detale, które zostaną zaakceptowane przez zleceniodawce.
skoro zajmujesz się formami czy jesteś w stanie podrzucić mi jakieś fajne i polecane przez Ciebie kompendia i budowie form? typy i w ogóle. Fajnie by było jakbym też łapnął jakiś mini słownik związany z tą branżą polsko-angielski techniczny
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Cóż, zaznaczę że jestem frezerem i tylko wykonuję części, aspekty ekonomiczne mnie nie dotyczą. Jeżeli chodzi o słownik to ciężka sprawa. Mogę podrzucić podręcznik angielski do tworzyw googluj [Plastics mold engineering handbook.pdf]. Odpiszę jeszcze później.
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Co chcesz wiedzieć? Po jakiejś szkole w kierunku jesteś? Myślę że mogę coś tam pomóc
Pracuję w utrzymaniu ruchu we wtryskowni- wtryskarki: Engel, KraussMaffei i parę Ferromatików
Jaka firma?
  • Odpowiedz
@arekqq: obecnie studiuję Automatyke i Robotykę na IMiRze na AGH. firma w czechowicach dziedzicach. no to akurat tych wtryskarek tam nie ma:D tylko Arburg i kilka (dwie) Negri Bossi. kurde na dobrą sprawę nawet nie wiem czego potrzebuję, bo nie wiem o co mnie mogą zapytać. Opis stanowiska masz wyżej, może coś Ci się nasunie. Dzięki
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: ja jestem po AiRze w Pzn i właśnie tak jak Ty wolę się w smarach babrać, więc robię mechatronikę zaocznie i robię zatrzymanie ruchu ;)
Z menedżerem projektu u mnie jakoś tam się kumpluję i wiem, że we wdrażaniu właściwie cały przekrój procesu produkcyjnego teoretycznie opracowujesz- przy nowych formach od ustalania punktu wtrysku po pakowanie.
Imho podchodź do tego na podstawie doświadczenia nastawiacza- na co zwracasz uwagę przy doborze
  • Odpowiedz