Wpis z mikrobloga

#gadu #gadugadu #gg #komunikator #nostalgia #oswiadczenie #historia #internet #gimbynieznajo
Pamiętacie takiego stwora jakim jest Gadu-Gadu? Ten legendarny komunikator który został zastąpiony przez Facebooka? Odpaliłem dzisiaj bo pisałem o reklamację do jednego ze sklepu i to dość szybkie rozwiązanie. Odpaliłem gg pierwszy raz od paru lat, wczytała mi się lista kontaktów i taka mnie nostalgia zaszła. Tyle osób, kiedyś zawsze średnio 20-30 dostepnych, teraz tylko jedna. Lista ludzi którzy powpisywani są jeszcze jakimiś starymi ksywkami czy czymś podobnym, części ludzi już nawet teraz nie kojarzę, parę osób już zmarło. Ehh.
Ten dźwięk kojarzy mi się z gimnazjum i początkami internetu, jak się poznawało ludzi. Wpisywało się wiek, miejscowość i ostro się z kimś pisało, poznałem tak mnóstwo osób :)
Neostrada 256kb/s na 11 komputerów w bloku, router który ścinał się po 4 razy na dzień, instalacja 800 zł, opłata miesięczna ponad 200 zł.
Strasznie miło wspominam te czasy. No i mistrzowska emotka
Ale nostalgia (,)
Krs90 - #gadu #gadugadu #gg #komunikator #nostalgia #oswiadczenie #historia #internet...
  • 24
  • Odpowiedz
@Krs90: Szkoda że GG jest już zapomniane, IMO wolę GG niż czat na fejsie. Tylko z kim na tym gg gadać skoro wszyscy są tam...
  • Odpowiedz
@Krs90: Też to pamiętam, dla mnie najlepszą wersją ever było nieoficjalne GG3D (a może to była tylko nakładka, już nie pamiętam). Swoją drogą ja tez tak miałem (i chyba wiele innych osób), że szukało się z danej miejscowości osób i pisało do nich. Nie wiem czy wynikało to z faktu, że jednak jeszcze nie każdy miał internet (w moim przypadku to rok 99/2000) czy po prostu młodość tak miała :)
  • Odpowiedz
@Krs90: pamiętam jeszcze prof. którego student wymyślił gg. Zaliczyłem u niego przedmiot, bo wyszedł z sali i wrócił godzinę później :D
  • Odpowiedz
@Krs90: to prawda... tyle godzin przegadanych na gg (lubiłem też swego czasu AQQ)... to se ne vrati
Też odpalam czasem gg (potrzebuję do pracy w redakcji) i z mojej normalnej listy to infobot i jeden kolega, który ma chyba ciągle "zw" ale i tak nie odpisuje...
  • Odpowiedz
Tyle osób, kiedyś zawsze średnio 20-30 dostepnych, teraz tylko jedna.


@Krs90: infobot
ja byłem alternatywny i używałem tlena, potem aqq i na koniec WTW do gadania z ludźmi z gg, samo gadu mi się nie podobało
  • Odpowiedz
@wuju84: ja też i jakoś niedawno zaskoczyła mnie ta informacja, że gadu istnieje dopiero od 2000. roku, pewnie dlatego zapamiętałem. :P

Jakoś zatarł mi się czas, kiedy przestałem używać IRCa przez mIRCa i jakichś innych czaterii, a zacząłem gadu.
  • Odpowiedz